Úvodní stránka

Projekt EVO Komořany má své webové stránky

  • Tisk

Dne 1. listopadu spustila akciová společnost EVO-Komořany  (dceřiná společnost United Energy,a.s.) nové webové stránky, na kterých mohou občané Mostu a okolí najít podrobné informace o projektu výstavby zařízení na energetické využívání komunálních odpadů v Komořanech u Mostu.

Zprovozněním internetové prezentace na adrese www.evokomorany.cz vyšla teplárenská společnost vstříc požadavkům veřejnosti, poskytnout co nejvíce informací o všem, co se kolem projektu výstavby zařízení EVO Komořany děje. Cílem nového webu je seznámit obyvatele regionu s problematikou nakládání s odpady, vysvětlit, co znamená energetické využití odpadů  a vyvrátit případné obavy občanů.

Na webu www.evokomorany.cz či www.spalovnakomorany.cz  najdou zájemci mimo jiné i odpovědi na nejpalčivější otázky a také kontaktní e-mail, kde mohou vznášet i konkrétní dotazy.

 

Kalendář United Energy pro rok 2012 pokřtí výtvarníci Mostecka

  • Tisk

V úterý 8.listopadu bude ve výstavní síni Zlatá trojka v Mostě slavnostně zahájena výstava obrazů a děl výtvarníků mosteckého regionu, kterou pořádá společnost United Energy ve spolupráci s Městskou knihovnou Most u příležitosti vydání již pátého firemního kalendáře teplárenské společnosti. Součástí vernisáže, která začíná v 17:00 hodin, bude zároveň křest kalendáře United Energy pro rok 2012.

„V předchozích třech letech byl kalendář tematicky věnován dlouhodobému projektu s názvem Tepelná Pohoda, jež zastřešuje aktivity teplárenské společnosti United Energy ve prospěch regionu a jeho obyvatel. Kalendář pro rok 2012 je trochu jiný. Opět se věnuje regionu, ve kterém naše společnost působí, tentokráte však z pohledu výtvarného dění. Záměrem kalendáře pro příští rok je představit tvorbu umělců, kteří se v regionu narodili, žijí zde, anebo jsou s ním jakkoli spjati a rozšířit tak povědomí veřejnosti o výtvarném umění na Mostecku“, sdělila tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová.

Protože rok má jen 12 měsíců, představuje kalendář s názvem „Malíři Mostecka“ obrazy pouze dvanácti umělců. Vydáním tohoto kalendáře však společnost United Energy vzdává hold i ostatním výtvarníkům, kteří se zasloužili o kulturní vývoj našeho regionu.
Vernisáže výstavy se osobně zúčastní i někteří výtvarníci, kteří se v kalendáři United Energy prezentují.
Na slavnostní zahájení výstavy 8. listopadu společnost srdečně zve nejen všechny své zaměstnance, ale i širokou veřejnost. Křest zahájí společně se zástupcem výtvarníků generální ředitel společnosti Ing. Milan Boháček, o hudební doprovod se postará vokální soubor INDIGO.

Výstava je v Městské knihovně otevřena do 3. prosince, v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 10 do19 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.

 

 

Studenty v teplárně vystřídala veřejnost

  • Tisk

Poslední květnový čtvrtek skončilo další kolo exkurzí v teplárně společnosti United Energy, které bylo tentokráte otevřeno nejen žákům základních škol, ale nově i studentům středních škol. V rámci pátého kola vzdělávacího programu se exkurzí zúčastnilo 270 dětí, z toho 142 studentů SŠ a 128 žáků ZŠ. Díky projektu Tepelná Pohoda do škol se tak od podzimu 2008 do jara 2011 do komořanské teplárny podívalo více jak 1 400 dětí ze základních a středních škol Mostecka, Litvínovska, Chomutovska a Jirkovska.

Ve čtvrtek 21. července se pak teplárna společnosti United Energy na jeden den otevřela veřejnosti. Den otevřených dveří přilákal 24 návštěvníků, kteří měli možnost nahlédnout do míst, která nejsou běžně přístupná. Nejmladšímu exkurzantovi bylo 8 let, nejstaršímu  pak 64.
Informace o pořádaných exkurzích a přihlášky najdete na www.tepelnapohoda.cz.

 

Akciová společnost Severočeská teplárenská převzala tepelné rozvody United Energy

  • Tisk

S účinností od 1.9. 2011 vložila společnost United Energy část svého podniku do nově vzniklé akciové společnosti Severočeská teplárenská, jejímž je United Energy jediným akcionářem.

Teplárenská společnost United Energy a.s. bude nadále provozovatelem elektrárny a teplárny Komořany. Severočeská teplárenská a.s. se od 1. září stala majitelem stávajících tepelných rozvodných zařízení zásobujících města Most a Litvínov.

Záměrem majitele obou společností je oddělit část podniku, která se zabývá výrobou elektrické energie a tepla od distribuce tepla. Tyto změny nebudou mít v současné době žádný dopad ani na odběratele, ani na zaměstnance, kteří přecházejí z United Energy do nové společnosti. Obě společnosti mají nadále sídlo v Mostě – Komořanech.

 

Akce firemního dobrovolnictví United Energy potřetí

  • Tisk

Dvaadvacet zaměstnanců společnosti United Energy včetně generálního ředitele pomáhalo 1. června dětem z dětského domova ve Vysoké Peci  zvelebit zahradu v rámci akce firemního dobrovolnictví pod názvem Energický den.

„Vedení firmy umožnilo svým zaměstnancům v jeden společný den opustit svá běžná pracoviště a pomoci vybrané neziskové organizaci již potřetí. Projekt Energický den dosud pomohl handicapovaným v obecně prospěšné společnosti Energie v Meziboří a dětem z dětského domova v Hoře Sv. Kateřiny. V letošním roce nás nejvíce zaujala prosba dětského domova ve Vysoké Peci u Jirkova, kde potřebovali umýt okna v obou budovách a pomoci s rozsáhlými pracemi na zahradě“, sdělila tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová.
Odvedenou práci dobrovolníků ocenila ředitelka domova Libuše Houdová: „Zahrada doslova prokoukla. Tolik práce v jeden den bychom sami nikdy nezvládli, určitě by nám to trvalo dva, tři týdny, ne-li více.“ Zaměstnanci na památku již tradičně společně zasadili symbolický strom, který má připomínat energii, jež dobrovolníci United Energy dětem věnovali. „Za věnovaný strom jsme rádi, protože červený javor na zahradě ještě nemáme,“ dodala Houdová.

Radost malým klientům domova však neudělal jen pohled na zkrášlenou zahradu, ale i dárkové předměty, které dětem dovezli zaměstnanci jako ceny do soutěží v rámci oslav Dne dětí.

 

Strana 24 z 31

United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu