Úvodní stránka

Studenty v teplárně vystřídala veřejnost

  • Tisk

Poslední květnový čtvrtek skončilo další kolo exkurzí v teplárně společnosti United Energy, které bylo tentokráte otevřeno nejen žákům základních škol, ale nově i studentům středních škol. V rámci pátého kola vzdělávacího programu se exkurzí zúčastnilo 270 dětí, z toho 142 studentů SŠ a 128 žáků ZŠ. Díky projektu Tepelná Pohoda do škol se tak od podzimu 2008 do jara 2011 do komořanské teplárny podívalo více jak 1 400 dětí ze základních a středních škol Mostecka, Litvínovska, Chomutovska a Jirkovska.

Ve čtvrtek 21. července se pak teplárna společnosti United Energy na jeden den otevřela veřejnosti. Den otevřených dveří přilákal 24 návštěvníků, kteří měli možnost nahlédnout do míst, která nejsou běžně přístupná. Nejmladšímu exkurzantovi bylo 8 let, nejstaršímu  pak 64.
Informace o pořádaných exkurzích a přihlášky najdete na www.tepelnapohoda.cz.

 

Akce firemního dobrovolnictví United Energy potřetí

  • Tisk

Dvaadvacet zaměstnanců společnosti United Energy včetně generálního ředitele pomáhalo 1. června dětem z dětského domova ve Vysoké Peci  zvelebit zahradu v rámci akce firemního dobrovolnictví pod názvem Energický den.

„Vedení firmy umožnilo svým zaměstnancům v jeden společný den opustit svá běžná pracoviště a pomoci vybrané neziskové organizaci již potřetí. Projekt Energický den dosud pomohl handicapovaným v obecně prospěšné společnosti Energie v Meziboří a dětem z dětského domova v Hoře Sv. Kateřiny. V letošním roce nás nejvíce zaujala prosba dětského domova ve Vysoké Peci u Jirkova, kde potřebovali umýt okna v obou budovách a pomoci s rozsáhlými pracemi na zahradě“, sdělila tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová.
Odvedenou práci dobrovolníků ocenila ředitelka domova Libuše Houdová: „Zahrada doslova prokoukla. Tolik práce v jeden den bychom sami nikdy nezvládli, určitě by nám to trvalo dva, tři týdny, ne-li více.“ Zaměstnanci na památku již tradičně společně zasadili symbolický strom, který má připomínat energii, jež dobrovolníci United Energy dětem věnovali. „Za věnovaný strom jsme rádi, protože červený javor na zahradě ještě nemáme,“ dodala Houdová.

Radost malým klientům domova však neudělal jen pohled na zkrášlenou zahradu, ale i dárkové předměty, které dětem dovezli zaměstnanci jako ceny do soutěží v rámci oslav Dne dětí.

 

V Mostě a Litvínově se přestává topit

  • Tisk

Po dohodě s hlavním odběratelem, společností SEVER Plus, přerušila společnost United Energy, ve čtvrtek 19. května, dodávky tepla do města Litvínova. K přerušení vytápění ve všech lokalitách města Mostu pak dojde během dnešního dne, tj. v pondělí 24. května. Stalo se tak po dohodě s hlavními odběrateli,  z důvodu výrazného zvýšení venkovních teplot.

Podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu končí topná sezóna sice až 31. května, umožňuje však přerušování či omezování vytápění, pokud průměrná venkovní teplota vystoupí po dva po sobě následující dny nad 13 stupňů a nelze očekávat její pokles. V případě opětovného poklesu venkovních teplot je United Energy připravena dodávky opět obnovit. Přerušování a opětovné obnovování dodávek v jarních měsících není ničím neobvyklým a i v minulosti reagovala teplárenská společnost na vývoj počasí a potřeby odběratelů.

Topná sezóna v Litvínově začala 3. září 2010, v Mostě pak 6. září 2010.

 

Inzerce - pronájem nebytových prostor

  • Tisk
United Energy, a.s. nabízí

pronájem nebytových prostor

v areálu UE, a.s. v Komořanech v ulici Teplárenská čp. 2

Nabízíme prostory o velikosti cca 15-20 m2, vhodné jako kancelářské prostory, cena za 1 m2 činí 34,-- Kč za měsíc, možnost parkování přímo v areálu společnosti.

Pokud budete mít zájem kontaktujte nás na tel. č. 476 447 171 nebo 724 301 286


 

Výtěžek z Májového bazaru pomůže seniorům

  • Tisk

Těsně před prvním květnem odstartovala společnost United Energy svůj druhý dobročinný bazar, tentokráte na téma Máje a tedy oslav jara, plodnosti a lásky. Výtěžek z májového bazaru s podtitulkem „Máj – lásky čas“,  poputuje do mosteckého HOSPICu.

Májový bazar začal 29. dubna v areálu komořanské teplárny prodejní výstavou májové dekorace dětských umělců Základní umělecké školy F.L. Gassmanna, dětí z dětského domova ve Vysoké Peci a žáků 18. ZŠ Okružní v Mostě a výrobků na téma jara a lásky klientů Chráněných dílen o.p.s. Energie v Meziboří. Součástí bazaru byla rovněž prodejní výstava sladkých srdcí vlastnoručně upečených zaměstnankyněmi teplárny a dětskými kulináři z 15. ZŠ J.A. Komenského v Mostě. Návštěvníci si mohli nanečisto vyzkoušet i „charitativní“ políbení pod rozkvetlým stromem.  "Celkem se v tomto jednom dni vybralo 9 123 Kč“, uvedla mluvčí společnosti United Energy Miloslava Kučerová.

Charitativní akce pokračovala i v dalších dnech a to až do 15. května, kdy byl májový bazar oficiálně ukončen. V těchto dnech pokračovala dobročinná akce elektronickou dražbou knih, které poskytli  sami zaměstnanci teplárny. „Zaměstnanci přinesli pro tento účel knihy, které jim připadaly zajímavé, čtivé a stále aktuální, byly v dobrém stavu a mohly být s klidným svědomím věnovány jako dárek, který udělá radost. Na základě této sbírky tak vnikl dražební katalog čítající 42 knih“, informovala Kučerová. Zároveň s vyhlášením elektronické dražby probíhalo vyhlášení o nejhezčí cukrářský výrobek.

V rámci dobročinného bazaru bylo vybráno téměř 12 000 korun. Tuto částku věnují zaměstnanci United Energy mosteckému HOSPICu na zajištění léků nemocným seniorům. Svou účastí na májovém bazaru podpořili návštěvníci nejen HOSPIC v Mostě, ale také další neziskové organizace  a to především o.p.s. Energii v Meziboří odkoupením produktů klientů Chráněných dílen a Městskou knihovnu v Mostě věnováním nevydražených knih.

 

Strana 24 z 30

United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu