Úvodní stránka

United Energy chce spálit více biomasy

  • Tisk

Na konci loňského roku zahájila United Energy spoluspalování biomasy ve formě štěpky a pelet spolu s hnědým uhlím. Do dubna letošního roku ve fluidních kotlích komořanské teplárny spoluspálila téměř pět a půl tisíc tun biomasy, což představuje úsporu více jak  tři a půl tisíce tun hnědého uhlí. Spoluspalováním biomasy došlo zároveň k omezení vypuštění cca  4 200 tun CO2.

Pro rok 2011 předpokládá teplárenská společnost spoluspalování  biomasy v celkovém objemu do 40 000 tun, přičemž smluvně zajištěnu má v tuto chvíli již více jak polovinu tohoto objemu.
V současné době stále probíhá oslovování potenciálních dodavatelů biomasy s cílem uzavřít dlouhodobé kontrakty na zajištění dodávek biopaliva do výše stanoveného objemu.

 

United Energy má nového generálního ředitele

  • Tisk

Společnost United Energy má s účinností od 1. května 2011 nového generálního ředitele. Na základě rozhodnutí představenstva společnosti se jím stal Milan Boháček, který na nejvyšším postu vystřídal Petra Jeníka. Ten z funkce odešel z vlastního rozhodnutí v dubnu letošního roku a nadále bude profesně působit mimo United Energy.

Milan Boháček (39) pracuje v United Energy od roku 1996. Postupně vystřídal různé pozice, posledních pět let pak působil ve funkci výrobního ředitele.
Je absolventem Západočeské univerzity v Plzni, zajímá se o historii. Milan Boháček je ženatý a má dvě děti.

 

Písmenkový projekt pokračuje. Šanci na výhru mají dospělí

  • Tisk

Pan Pohoda, 3D mluvčí Tepelné Pohody, projektu společnosti United Energy, jehož cílem je přinášet regionu vzdělání, finance, informace a také zábavu, vyhlásil v loňském roce kreativní soutěž pod názvem Písmenkový projekt. Cílem soutěže bylo shromáždit co nejvíce příběhů na zadané téma, které měly obsahovat pouze slova začínající na písmeno P. V první fázi se tohoto projektu mohli zúčastnit žáci 2. stupně základních škola a studenti středních škol, kteří na adresu teplárenské společnosti zaslali úctyhodných 43 příběhů.

Po úspěchu prvního kola se pan Pohoda rozhodl vyhlásit 2. kolo soutěže, tentokráte pro dospělé. Pravidla pro dospěláky jsou o něco přísnější než pro dětské autory, téma však zůstává stejné: příběh se musí  týkat činnosti teplárny, tepelné pohody a postaviček rodiny Pohodových.
„Věřím, že i dospělí, zejména učitelé českého jazyka, se do projektu přihlásí. Já sama jsem  zkusila sestavit příběh ze slov začínajících na stejné písmenko a musím konstatovat, že vedle toho, že jsem si ověřila jak jsem na tom se slovní zásobou, jsem se také dobře pobavila“, řekla tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová.

Již v prvním kole šla svým žákům příkladem paní učitelka Petra Kratochvílová z 15. ZŠ v Mostě, která mimo soutěž zaslala svůj „Pohodový proslov pedagožky“.

Uzávěrka pro odeslání přihlášek je 17. června  letošního roku.
Podrobné  informace, soutěžní zadání a přihlášku najdete na webových stránkách www.tepelnapohoda.cz, v záložce „Baví“.

 

Komořanská teplárna chystá Májový bazar

  • Tisk

V letošním roce se rozhodla teplárenská společnost uskutečnit již druhý dobročinný bazar, tentokrát na téma MÁJE a tedy oslav jara, plodnosti a lásky. Cílem Májového bazaru, s podtitulkem  „Máj – lásky čas“, je zapojit zaměstnance  teplárny do veřejně prospěšných aktivit a podpořit nevšední zábavnou formou dobrou věc. Výtěžek z této akce poputuje do mosteckého HOSPICu, na podporu nemocných seniorů.

Bazar začíná 29. dubna v areálu United Energy prodejní výstavou májové dekorace dětských umělců Základní umělecké školy F.L.Gassmanna a dětí z dětského domova ve Vysoké peci a výrobků na téma jara a lásky klientů Chráněných dílen o.p.s. Energie. Součástí bazaru bude rovněž prodejní výstava sladkých srdcí vlastnoručně upečených zaměstnankyněmi teplárny a dětskými kulináři z 15. ZŠ J.A. Komenského v Mostě.

Přijďte si v pátek 29. dubna v době od 11:00 – 14:00 hodin vyzkoušet nanečisto láskyplnou májovou atmosféru. Můžete zde získat originální dárek pro své blízké, obdržet polibek pod rozkvetlým stromem, či zakoupit sladké srdce pro své drahé protějšky a přitom přispět na dobrou věc.  Svou účastí na Májovém bazaru podpoříte nejen seniory, ale i další neziskové organizace.
Akce bude pokračovat až do 15. května elektronickou dražbou knih, které poskytnou sami zaměstnanci teplárny.

 

Spolupráce United Energy s městem Litvínov v roce 2011 stvrzena

  • Tisk

V pořadí již šestý dodatek k Dohodě o vzájemné spolupráci podepsali generální ředitel společnosti United Energy Petr Jeník a starosta Litvínova Milan Šťovíček 30. března.
Na základě dodatku pro rok 2011 poskytne teplárenská společnost městu na jeho projekty, stejně jako v předchozích letech,  částku půl milionu korun.
Mezi nejvýznamnější položky patří například podpora rozvoje Centra bakalářských studií v Litvínově, příspěvek na podporu provozu a zpřístupnění plaveckého bazénu veřejnosti nebo podpora 4. ročníku paličkářského sympozia v rámci projektu „450 let paličkářství v Krušných horách“. Tradičně se United Energy bude finančně podílet na sérii kulturních  a společenských celoměstských akcích včetně výstav v Galerii Radničního sklípku, podpoří také činnost Fotbalové školy Litvínov a přispěje sportovní základní škole na vybavení přírodovědného živého koutku.
V uplynulých pěti letech přispěla United Energy městu na základě ročních dodatků celkovou částkou 2 230 000 korun.

 

Strana 25 z 30

United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu