Úvodní stránka

United Energy má nové webové stránky

  • Tisk

Od dnešního dne se může veřejnost těšit z nové podoby webových stránek teplárenské společnosti United Energy. Změnou internetové podoby prošla nejen grafika, ale především struktura webu, která umožní veřejnosti, obchodním partnerům i médiím lepší orientaci při hledání požadovaných informací, než tomu bylo doposud.
Na adrese www.ue.cz mohou najít obyvatelé regionu například informace o právě probíhajících či plánovaných odstávkách, přehled volných pracovních míst ve společnosti či nově odpovědi na otázky, které je nejvíce zajímají. Obchodním partnerům nabízí sekce webu podrobné informace o poskytovaných službách včetně cen za tyto služby a rovněž důležité dokumenty vztahující se k United Energy. Na stránkách jsou k dispozici tiskové zprávy, zajímavé odkazy, informace z oblasti firemní filantropie či údaje o péči, kterou společnost věnuje životnímu prostředí a také fotogalerie s historickými i současnými fotografiemi komořanské elektrárny.
Těšíme se na vaši návštěvu na stránkách www.ue.cz.

 

Startuje Písmenkový projekt

  • Tisk

Pan Pohoda, 3D mluvčí Tepelné Pohody, projektu společnosti United Energy, jehož cílem je přinášet regionu vzdělání, finance, informace a také zábavu, vyhlásil novou kreativní soutěž pod názvem Písmenkový projekt. Cílem soutěže je shromáždit co nejvíce příběhů, které obsahují pouze slova začínající na písmeno P. Téma příběhů musí souviset s činností teplárny společností United Energy, tepelnou pohodou nebo postavičkami rodiny Pohodových. Důležitou roli při výběru nejlepšího příběhu bude hrát kromě dodržení tématu také rozsah textu, smysl a originalita.

Celý článek...

 

Fotosoutěž má svých 12 finalistů

  • Tisk

Společnost United Energy vyhlásila v září loňského roku fotografickou soutěž s názvem Vyfoť si svou Tepelnou Pohodu. Zúčastnit se mohl každý bez ohledu na věkovou kategorii či zkušenosti s fotografováním. Hlavním cílem soutěže bylo zapojit veřejnost do Tepelné Pohody, což je projekt komořanské teplárny, přinášející regionu nejen vzdělání, finance a informace, ale také zábavu. Úkolem účastníků soutěže bylo fotograficky ztvárnit jak si představují svou tepelnou pohodu nebo co se jim pod tímto pojmem vybaví. „Téma bylo pojato velmi široce, nabízelo celé spektrum možností. Záleželo na kreativitě a fantazii autorů“, sdělila tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová. „Zájemci se mohli se svými díly přihlašovat až do července tohoto roku, fotosoutěž tak časově pokryla všechna roční období“, doplnila Kučerová.

Celý článek...

 

United Energy rozšiřuje vzdělávací program Tepelná Pohoda do škol

  • Tisk

Na podzim roku 2008 zahájila společnost United Energy vzdělávací program Tepelná Pohoda do škol, zaměřený na žáky 8. a 9. tříd základních škol regionu. Od té doby pokračoval program, jehož součástí jsou exkurze dětí do teplárny, každý čtvrtek v jarních a podzimních etapách až do letošního jara. V Komořanské teplárně se tak vystřídalo na 1 200 žáků Mostecka a Litvínovska a posléze i Chomutovska a Jirkovska.

Celý článek...

 

Vyhodnocení třetího ročníku grantu Pohoda

  • Tisk

Společnost United Energy, provozovatel teplárny v Mostě-Komořanech, nezávislý výrobce elektřiny a dodavatel tepla do Mostu a Litvínova, vyhodnotila úspěšné projekty, které získají podporu z třetího ročníku Grantu Pohoda.
United Energy připravila pro neziskové organizace v regionu Mostecka a Litvínovska, tak jako v předešlých dvou letech, finanční prostředky na realizaci opatření, která v budoucnu přinesou úspory energií – tepla, vody, elektrické energie.
O Grant Pohoda letos požádalo 10 organizací s 10 projekty. Z předložených projektů vybrala komise 6, mezi které rozdělí maximálně půl milionu korun. Tři z vybraných projektů se týkaly úspory elektrické energie, dva  projekty byly zaměřeny na úsporu tepla a tři projekty na úsporu vody. Jednotlivé projekty United Energy pokryje maximálně do výše 80% z celkových nákladů, jejichž skutečná výše se bude odvíjet od provedených výběrových řízení na dodavatele.
Mezi úspěšné žadatele třetího ročníku patří Centrum pro ekologickou výchovu Klíny o.s., kde chtějí ušetřit elektřinu a teplo výměnou svítidel, osazením radiátorů s termohlavicemi, izolací vnitřních zdí, likvidací vrat a následným umístěním menších oken v prostorách učebny. Z Grantu se mohou radovat také sportovci, konkrétně v TJ Bečov, kde se dočkají nových oken v tělocvičně a také nového vstupního vchodu. Podmínky ke sportu se zlepší v TJ Lokomotivě Most, kde mohou díky Grantu dokončit již 2. etapu rekonstrukce sociálního zařízení, tentokrát žen. Vodu uspoří obecně prospěšná společnost Energie v Meziboří a Základní škola Jakuba Arbesa díky výměně  baterií za úsporné na sociálním zařízení, v jídelnách a školní družině. Základní umělecká škola  v Mostě ušetří na elektřině výměnou osvětlení.

„Grant Pohoda vznikl na základě myšlenky, že šetření energiemi je jednou z cest jak hospodárně nakládat s primárními zdroji a chránit životní prostředí. Naším cílem bylo podpořit takové chování i u neziskových organizací, s tím, že bychom jim zároveň pomohli s financováním jejich projektů. Věřili  jsme, že se nápady jak energie uspořit jistě najdou a jsem rád, že jsme  se nemýlili. Zájem o Grant Pohoda byl opravdu velký a také se ukázalo, že měl smysl, “ řekl generální ředitel společnosti Petr Jeník.
Mezi neziskové organizace rozdělila United Energy v rámci tří ročníků Grantu Pohoda téměř 2,5 milionů korun a podpořila celkem 26 projektů na úspory energií.
„Třetí kolo Grantu je sice posledním kolem tohoto projektu, nicméně to neznamená, že se United Energy zcela vzdává podpory neziskových organizací. Neziskové organizace se naopak mohou těšit na nové projekty v rámci programu Tepelná Pohoda“, doplnil Petr Jeník.

 

Strana 27 z 29

United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu