Úvodní stránka

Pohodovi předškoláčkům ukázali, jak důležitá je elektřina a teplo

  • Tisk

Jak důležitá je elektřina a teplo a kde se vlastně bere, dnes poprvé vysvětlil dětem z mateřské školky Růžová v Mostě pan Pohoda a ostatní členové rodiny Pohodových.

Seznámení předškoláků s elektřinou a teplem proběhlo velice jednoduchou a zábavnou  formou prostřednictvím divadelního představení, které pro United Energy připravilo na zakázku Divadlo nad Labem. Počáteční obavy z toho, že složité téma tak malé děti nezaujme, se ukázaly jako liché. Děti divadlo nadchlo a během chvíle se aktivně zapojily do hledání příčin, proč paní Pohodové neteče teplá voda, jak je možné, že přestala hrát televize a proč najednou netopí topení, takže děti Pu a Pe v domečku mrznou. Společně pak také nahlas přemýšlely s opravářem Karlem nad tím, co všechno je na elektřinu.

 „Přiznám se, že přijít na to, jak dětem jednoduše a přesto poutavě ukázat co je elektřina a jak je důležitá, nebylo nic lehkého. Mým prvním divákem a největším kritikem byla má dcera, na které jsem si zájem o představení vyzkoušel,“ sdělil herec a také jeden z autorů scénáře Jiří Kraus.

Celé představení je rámováno čtyřmi písničkami s názvy: „Seznámení“, „Když nejde proud“, Instalatérská“ a „Když je doma teplíčko“, které děti obdržely na CD a mohly si je tak zazpívat spolu s herci.
Na závěr programu si předškoláčci prohlédly kulisy a maňásky a také obdržely praktické upomínkové dárky s postavičkami rodiny Pohodových – pastelky, skicáky a omalovánky.

„Představení je moc povedené a pěkně navazuje na téma, které právě probíráme. Mluvíme s dětmi o uhlí, hrajeme si na horníky. V plánu máme návštěvu štoly v Podkrušnohorském muzeu a rádi bychom se také jeli podívat na komořanskou teplárnu, aby děti viděly, jak doopravdy vypadá“, řekla nám paní učitelka  Drdová.

Projekt pro mateřské školy je pokračováním vzdělávacího projektu Tepelná Pohoda do škol, který byl až doposud určen pouze žákům a studentům základních, středních a vysokých škol. Rodina Pohodových se se svým poučným divadelním představením přesune již příští pátek, 15. října do mateřské školy v ulici Zdeňka Fibicha v Mostě a poté navštíví dalších pět  mateřinek v Mostě a Litvínově.

 

 

United Energy má nové webové stránky

  • Tisk

Od dnešního dne se může veřejnost těšit z nové podoby webových stránek teplárenské společnosti United Energy. Změnou internetové podoby prošla nejen grafika, ale především struktura webu, která umožní veřejnosti, obchodním partnerům i médiím lepší orientaci při hledání požadovaných informací, než tomu bylo doposud.
Na adrese www.ue.cz mohou najít obyvatelé regionu například informace o právě probíhajících či plánovaných odstávkách, přehled volných pracovních míst ve společnosti či nově odpovědi na otázky, které je nejvíce zajímají. Obchodním partnerům nabízí sekce webu podrobné informace o poskytovaných službách včetně cen za tyto služby a rovněž důležité dokumenty vztahující se k United Energy. Na stránkách jsou k dispozici tiskové zprávy, zajímavé odkazy, informace z oblasti firemní filantropie či údaje o péči, kterou společnost věnuje životnímu prostředí a také fotogalerie s historickými i současnými fotografiemi komořanské elektrárny.
Těšíme se na vaši návštěvu na stránkách www.ue.cz.

 

United Energy rozšiřuje vzdělávací program Tepelná Pohoda do škol

  • Tisk

Na podzim roku 2008 zahájila společnost United Energy vzdělávací program Tepelná Pohoda do škol, zaměřený na žáky 8. a 9. tříd základních škol regionu. Od té doby pokračoval program, jehož součástí jsou exkurze dětí do teplárny, každý čtvrtek v jarních a podzimních etapách až do letošního jara. V Komořanské teplárně se tak vystřídalo na 1 200 žáků Mostecka a Litvínovska a posléze i Chomutovska a Jirkovska.

Celý článek...

 

Startuje Písmenkový projekt

  • Tisk

Pan Pohoda, 3D mluvčí Tepelné Pohody, projektu společnosti United Energy, jehož cílem je přinášet regionu vzdělání, finance, informace a také zábavu, vyhlásil novou kreativní soutěž pod názvem Písmenkový projekt. Cílem soutěže je shromáždit co nejvíce příběhů, které obsahují pouze slova začínající na písmeno P. Téma příběhů musí souviset s činností teplárny společností United Energy, tepelnou pohodou nebo postavičkami rodiny Pohodových. Důležitou roli při výběru nejlepšího příběhu bude hrát kromě dodržení tématu také rozsah textu, smysl a originalita.

Celý článek...

 

Fotosoutěž má svých 12 finalistů

  • Tisk

Společnost United Energy vyhlásila v září loňského roku fotografickou soutěž s názvem Vyfoť si svou Tepelnou Pohodu. Zúčastnit se mohl každý bez ohledu na věkovou kategorii či zkušenosti s fotografováním. Hlavním cílem soutěže bylo zapojit veřejnost do Tepelné Pohody, což je projekt komořanské teplárny, přinášející regionu nejen vzdělání, finance a informace, ale také zábavu. Úkolem účastníků soutěže bylo fotograficky ztvárnit jak si představují svou tepelnou pohodu nebo co se jim pod tímto pojmem vybaví. „Téma bylo pojato velmi široce, nabízelo celé spektrum možností. Záleželo na kreativitě a fantazii autorů“, sdělila tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová. „Zájemci se mohli se svými díly přihlašovat až do července tohoto roku, fotosoutěž tak časově pokryla všechna roční období“, doplnila Kučerová.

Celý článek...

 

Strana 28 z 31

United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu