Úvodní stránka

United Energy rozšiřuje vzdělávací program Tepelná Pohoda do škol

  • Tisk

Na podzim roku 2008 zahájila společnost United Energy vzdělávací program Tepelná Pohoda do škol, zaměřený na žáky 8. a 9. tříd základních škol regionu. Od té doby pokračoval program, jehož součástí jsou exkurze dětí do teplárny, každý čtvrtek v jarních a podzimních etapách až do letošního jara. V Komořanské teplárně se tak vystřídalo na 1 200 žáků Mostecka a Litvínovska a posléze i Chomutovska a Jirkovska.

Celý článek...

 

Fotosoutěž má svých 12 finalistů

  • Tisk

Společnost United Energy vyhlásila v září loňského roku fotografickou soutěž s názvem Vyfoť si svou Tepelnou Pohodu. Zúčastnit se mohl každý bez ohledu na věkovou kategorii či zkušenosti s fotografováním. Hlavním cílem soutěže bylo zapojit veřejnost do Tepelné Pohody, což je projekt komořanské teplárny, přinášející regionu nejen vzdělání, finance a informace, ale také zábavu. Úkolem účastníků soutěže bylo fotograficky ztvárnit jak si představují svou tepelnou pohodu nebo co se jim pod tímto pojmem vybaví. „Téma bylo pojato velmi široce, nabízelo celé spektrum možností. Záleželo na kreativitě a fantazii autorů“, sdělila tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová. „Zájemci se mohli se svými díly přihlašovat až do července tohoto roku, fotosoutěž tak časově pokryla všechna roční období“, doplnila Kučerová.

Celý článek...

 

Komořanská elektrárna se na jeden den otevřela veřejnosti

  • Tisk

Komořanská teplárna se na jeden den otevřela veřejnosti. Nabídka exkurze společnosti United Energy, která teplárnu vlastní, přilákala jednatřicet návštěvníků. Veřejnost tak měla jedinečnou možnost navštívit teplárenský provoz a nahlédnout do míst, která nejsou běžně přístupná.
Mezi návštěvníky se našly jak školní děti, tak i pamětníci, kteří v teplárně kdysi pracovali. Nejstarší z nich třiasedmdesátiletá Alžběta Macherová v teplárně pracovala v roce 1954 až 1960 jako pomocná manipulantka na velíně.
„Přála jsem si, podívat se ještě jednou do Komořan, protože jsem tam strávila část svého mládí a ráda na tu dobu vzpomínám. Prošli jsme místy, která jsem poznávala, ale musím říci, že se to tu opravdu hodně změnilo. Překvapila mě ta čistota v provozu, která tu dříve rozhodně nebyla. U zařízení nebyli vidět žádní lidé, neboť dnes je vše řízeno počítači a to za nás nebylo. Byl to pro mě opravdu silný zážitek, jsem moc ráda, že jsem se mohla exkurze zúčastnit,“ řekla paní Macherová.
„Chtěl bych vám velice poděkovat za možnost zúčastnit se exkurze ve vašem závodě. Bylo to opravdu velmi poučné a moc se mi u vás líbilo,“ sdělil své pocity účastník, který přijel do Komořan až z Bratislavy.

United Energy organizuje exkurze pravidelně pro základní školy v rámci vzdělávacího projektu Tepelná Pohoda do škol. Žáci kromě samotné prohlídky provozu, absolvují také teoretickou část v podobě přednášky o výrobě tepla a elektřiny, kde si také zahrají počítačovou hru simulující výrobu a rozvod tepla.
Tento program společnost odstartovala na podzim roku 2008 a od té doby pokračoval v jarních a zimních etapách až do tohoto jara. V komořanské teplárně se tak vystřídalo na 1200 žáků z Mostecka, Litvínovska, Chomutovska i Jirkovska.

Nyní společnost exkurze pro základní školy minimálně o podzimní kolo přeruší, a zaměří se na rozšíření vzdělávacího programu i pro středoškoláky. Až doposud byly exkurze pro střední odborné školy organizovány pouze příležitostně.

Informace o exkurzích, fotografie a případné přihlášky pro zájemce najdete na www.tepelnapohoda.cz.
 

Vyhodnocení třetího ročníku grantu Pohoda

  • Tisk

Společnost United Energy, provozovatel teplárny v Mostě-Komořanech, nezávislý výrobce elektřiny a dodavatel tepla do Mostu a Litvínova, vyhodnotila úspěšné projekty, které získají podporu z třetího ročníku Grantu Pohoda.
United Energy připravila pro neziskové organizace v regionu Mostecka a Litvínovska, tak jako v předešlých dvou letech, finanční prostředky na realizaci opatření, která v budoucnu přinesou úspory energií – tepla, vody, elektrické energie.
O Grant Pohoda letos požádalo 10 organizací s 10 projekty. Z předložených projektů vybrala komise 6, mezi které rozdělí maximálně půl milionu korun. Tři z vybraných projektů se týkaly úspory elektrické energie, dva  projekty byly zaměřeny na úsporu tepla a tři projekty na úsporu vody. Jednotlivé projekty United Energy pokryje maximálně do výše 80% z celkových nákladů, jejichž skutečná výše se bude odvíjet od provedených výběrových řízení na dodavatele.
Mezi úspěšné žadatele třetího ročníku patří Centrum pro ekologickou výchovu Klíny o.s., kde chtějí ušetřit elektřinu a teplo výměnou svítidel, osazením radiátorů s termohlavicemi, izolací vnitřních zdí, likvidací vrat a následným umístěním menších oken v prostorách učebny. Z Grantu se mohou radovat také sportovci, konkrétně v TJ Bečov, kde se dočkají nových oken v tělocvičně a také nového vstupního vchodu. Podmínky ke sportu se zlepší v TJ Lokomotivě Most, kde mohou díky Grantu dokončit již 2. etapu rekonstrukce sociálního zařízení, tentokrát žen. Vodu uspoří obecně prospěšná společnost Energie v Meziboří a Základní škola Jakuba Arbesa díky výměně  baterií za úsporné na sociálním zařízení, v jídelnách a školní družině. Základní umělecká škola  v Mostě ušetří na elektřině výměnou osvětlení.

„Grant Pohoda vznikl na základě myšlenky, že šetření energiemi je jednou z cest jak hospodárně nakládat s primárními zdroji a chránit životní prostředí. Naším cílem bylo podpořit takové chování i u neziskových organizací, s tím, že bychom jim zároveň pomohli s financováním jejich projektů. Věřili  jsme, že se nápady jak energie uspořit jistě najdou a jsem rád, že jsme  se nemýlili. Zájem o Grant Pohoda byl opravdu velký a také se ukázalo, že měl smysl, “ řekl generální ředitel společnosti Petr Jeník.
Mezi neziskové organizace rozdělila United Energy v rámci tří ročníků Grantu Pohoda téměř 2,5 milionů korun a podpořila celkem 26 projektů na úspory energií.
„Třetí kolo Grantu je sice posledním kolem tohoto projektu, nicméně to neznamená, že se United Energy zcela vzdává podpory neziskových organizací. Neziskové organizace se naopak mohou těšit na nové projekty v rámci programu Tepelná Pohoda“, doplnil Petr Jeník.

 

Energie zaměstnanců United Energy dětem z dětského domova

  • Tisk

Úsměv vykouzlili zaměstnanci společnosti United Energy na tváři dětem z dětského domova v Hoře Svaté Kateřiny dne 31. května. Důvodem k radosti byl výsledek práce na zahradě, na jejímž zvelebení pracovalo dvaatřicet dobrovolníků v rámci akce firemního dobrovolnictví zvané Energický den.
United Energy umožňuje zaměstnancům v jeden společný den opustit svá běžná pracoviště a  pomoci vybrané neziskové organizaci v regionu Mostecka a Litvínovska. Tento den firma hradí jako běžný pracovní den.
„Firemní dobrovolnictví jsme zavedli teprve v loňském roce. Vloni jsme ještě nevěděli, zda akci tohoto charakteru zaměstnanci přijmou, zda o ni bude alespoň minimální zájem. Projekt však sklidil nevídaný úspěch nejen u podpořené organizace, ale u samotných zaměstnanců i vedení, a tak jsme se rozhodli jej zrealizovat i letos a případně i v letech následujících“, řekla tisková mluvčí United Energy Miloslava Kučerová.

Celý článek...

 

Strana 28 z 30

United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu