Úvodní stránkaTiskové zprávyMěsíční účet za teplo v letošním roce vzroste jen nepatrně

Měsíční účet za teplo v letošním roce vzroste jen nepatrně

  • Tisk

Něco málo přes 300 korun za GJ tepla (bez DPH) zaplatí odběratelé teplárny Komořany společnosti United Energy, a.s. v roce 2010. Představuje to průměrný nárůst ceny o 3 % oproti roku předchozímu. Přestože ostatní ceny energií prozatím stagnují, cena tepelné energie nepatrně vzroste. Důvodem je především nárůst nákladů na pořízení paliva, ale i dalších vstupních položek.
Tak jako v roce 2009 bude i nadále platit pro obě lokality – Most i Litvínov – jednotná cena, přesně 300,74 Kč/GJ.

Hlavní příčinou nárůstu ceny tepla je změna ve způsobu zásobování palivem oproti předchozím rokům, vyplývající ze snahy United Energy zajistit bezproblémové dodávky tepelné energie jejím zákazníkům do budoucna.
I přes značný nárůst vstupních nákladů a doznívání ekonomických problémů v souvislosti s celosvětovou finanční krizí v letošním roce, se podařilo udržet vzestup ceny tepla z Komořan na přijatelné úrovni. Průměrná domácnost v Mostě i Litvínově se spotřebou 50 GJ ročně zaplatí měsíčně o přibližně 77 Kč více než v roce 2009. Dopad na obyvatele tak nebude výrazný a teplo z teplárny Komořany nadále zůstává ekologicky šetrným a ekonomicky výhodným způsobem vytápění obou měst.

Cena tepla z United Energy je cenou primární, za kterou teplo odebírají distribuční společnosti v Mostě a Litvínově. V případě, že spotřebitelé v Mostě a Litvínově neodebírají teplo přímo od společnosti United Energy, informuje je o konečné ceně za teplo a teplou užitkovou vodu jejich dodavatel.

 
United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu