Úvodní stránkaPomáhámeUnited Energy podpořila Bezpečné světlo pro Litvínov

United Energy podpořila Bezpečné světlo pro Litvínov

  • Tisk

Litvínovské přechody pro chodce budou v letošním roce bezpečnější. Pozornost řidičů budou na přechodech zvyšovat blikající LED svítidla umístěná v povrchu vozovky. Bezpečnost chodcům v Litvínově pomůže zajistit společnost United Energy, která na instalaci LED svítidel věnuje městu finanční dar 500 tis. Kč.

Na litvínovských přechodech pro chodce se závěrem loňského roku stalo několik dopravních nehod, při kterých byli zranění lidé. Vedení města proto hledalo cestu, jak bezpečnost na přechodech zvýšit. „Blikající LED svítidla budou řidiče už z bezpečné vzdálenosti na přechody upozorňovat. Věříme, že nové opatření bude účinné. Za současné finanční situace by ale město na výstražné osvětlení přechodů hledalo peníze jen těžko. O to více si vážíme pomocné ruky, kterou nám v tomto případě podala společnost United Energy,“ uvedl starosta Litvínova Daniel Volák.

„Vybudování blikajících přechodů považujeme jednoznačně za správný krok k výraznému zvýšení  bezpečnosti těch nejzranitelnějších účastníků silničního provozu.Řada měst již má s tímto opatřením dobrou zkušenost v podobě poklesu nehodovosti. I proto jsme se rozhodli projekt Litvínova podpořit “ doplnil Petr Jeník, generální ředitel United Energy.
United Energy je tradičním partnerem města. V loňském roce se podílela společnost například na novém operačním středisku Městské policie Litvínov a na rozšíření kamerového systému.
LED svítidla budou v první etapě umístěna na 6 přechodů u litvínovských základních škol. Dalších 6 přechodů by mělo být osvíceno do konce letošního roku. LED svítidla, napájená solární energií, svým problikáváním upozorňují projíždějící vozidla ze vzdálenosti 1 km na rizikový úsek silnice. Svítidla budou umístěna do povrchu vozovky tak, že nijak neomezí vozidlo v jízdě. V první etapě budou svítidla instalována na přechodech u 3. ZŠ Litvínov, 2. ZŠ Litvínov, ZŠ Hamr, ZŠ Janov, ZŠ Ruská a Valdštejnská ulice křižovatka s Ruskou.

 

 
United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu