Úvodní stránka

Kvůli nenechavci byl včera odpojen od dodávek tepla celý Litvínov

  • Tisk

LITVÍNOV - Včerejší den nebyl pro obyvatele Litvínova zrovna příjemný.  Bez tepla se zhruba na pět hodin ocitly všechny litvínovské domácnosti. Důvodem však nebyla technická závada na zařízení teplárenské společnosti, ale cizí zavinění.

Včera, tj. 18. května okolo 13:00 hodin, indikovala Severočeská teplárenská nečekaný masívní únik topného média na horkovodním potrubí v Litvínově, kvůli kterému byla nucena odstavit dodávky teplé vody pro celý Litvínov.

Po intenzivním pátrání po netěsnosti se pracovníkům podařilo místo úniku identifikovat a zjistit pravou příčinu poruchy. Tou však nebyla žádná závada na zařízení. Rozsáhlou havárii zapříčinil nenechavec, který si chtěl odnést tzv. šoupě (pozn.: kovový ventil pro větší průměry potrubí) a zřejmě se jeho prodejem obohatit.
Důsledkem akce jednotlivce bylo omezení výroby teplárny Komořany, několikahodinové dopouštění topné vody zpět do systému a především několik tisíc domácností bez teplé vody.

Společnost Severočeská teplárenská se proto rozhodla podat trestní oznámení na neznámého pachatele.

Přestože společnost Severočeská teplárenská neměla přímý podíl na zmiňované havárii, všem obyvatelům Litvínova se za způsobené nepříjemnosti ještě jednou omlouvá.

 
United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu