Úvodní stránkaPomáhámeSedmý Energický den opět ve Vysoké Peci mezi dětmi

Sedmý Energický den opět ve Vysoké Peci mezi dětmi

  • Tisk

Třiadvacet zaměstnanců společnosti United Energy včetně generálního a technického ředitele pomáhalo 29. května dětem z dětského domova ve Vysoké Peci zvelebit zahradu v rámci akce firemního dobrovolnictví pod názvem Energický den.
Akce s mottem „V Energický den energie všem“ sklízí každoročně velký úspěch nejen u neziskových organizací, ale i samotných zaměstnanců. Energických dnů se doposud zúčastnilo na 185 zaměstnanců včetně vedení společnosti.

Energický den organizujeme vždy jednou ročně, takže jsme zatím pomohli sedmi neziskovým organizacím. Letos se o pomoc přihlásily 4 organizace:  Nadace pro rozvoj Krušných hor z Jirkova, DD Vysoká Pec, MSSS v Mostě – Denní dětský rehabilitační stacionář a Diakonie – nízkoprahové zařízení ZÁPLATA. Z těchto neziskovek jsme nakonec, s ohledem na rozsah požadovaných prací, na obvyklý počet účastníků akce a s přihlédnutím k prostorům, kde měly práce probíhat, vybrali dětský domov ve Vysoké Peci, kde jsme pomáhali již v roce 2011,“ řekla k výběru neziskovky Miloslava Kučerová, tisková mluvčí United Energy.
Letos byla energie dobrovolníků odčerpána při pracích na zahradě, konkrétně při natírání střechy a stěn přístavby zahradního skladu, čištění bazénu a jeho přípravě na léto, sekání trávy, vyřezávání náletů, odnosu nepotřebného odpadu do kontejnerů a při dalších drobných pracích.


Pomoc dobrovolníků ocenila ředitelka domova Libuše Houdová: „ Je až neuvěřitelné, co dokáže 23 lidí za tak krátkou dobu. Je za vámi vidět kus práce, areál celý prokoukl. Náš pan údržbář by na tom pracoval týdny. Budeme rádi, když si na nás vzpomenete i příští rok“.  Práci zaměstnanců ocenily i děti domova, které pro pracovníky připravily poděkování v podobě přáníček a místní kuchařky, které pro ně upekly vynikající motivační koláče.

Nakonec dobrovolníci na památku již tradičně zasadili symbolický strom, který má připomínat energii, již zaměstnanci United Energy dětem věnovali.

 
United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu