Úvodní stránkaTiskové zprávyUnited Energy plynule snižuje spotřebu vody. Pitné, technologické i té odpadní

United Energy plynule snižuje spotřebu vody. Pitné, technologické i té odpadní

  • Tisk

Spotřeba pitné vody v komořanské teplárně již několik let setrvale klesá, stejně tak spotřeba vody technologické. Za poslední rok se spotřeba pitné vody snížila o téměř 21%, za posledních 10 let dokonce o dramatických 70 %. Díky celé řadě opatření, ke kterým společnost v posledních deseti letech přistoupila, se rovněž výrazně zlepšila kvalita a snížila spotřeba vypouštěných odpadních vod.

Spotřeba pitné vody dosáhla loni výše 31, 4 tis. m3, což je o téměř 21% méně než v roce 2014 a o neuvěřitelných 70 % méně než před deseti lety.
Spotřeba technologické vody klesla od roku 2005 o 52%, z 3,8 mil. m3 na 1,8 mil. m3.
Výrazně se také snížilo zatížení životního prostředí odpadními vodami. Ve srovnání se spotřebou ve výši 1,4 mil. m3 z roku 2005 se jedná o úsporu 53%. Jen za poslední rok se jedná o úsporu téměř 10%.

„ Vnímáme vodu jako strategickou surovinu pro výrobu, s kterou je nutno šetřit.  Pro optimalizaci spotřeby jsme udělali celou řadu technických i technologických opatření.  Například Demineralizační stanice prošla zásadní modernizací technologie, která vedla ke snížení množství vypouštění odpadních vod z tohoto zařízení až o 2/3 původního objemu, snížení jejich zasolení a v konečném důsledku i k úspoře používaných chemikálií.  K zásadní úspoře technologické vody pak došlo díky uzavření okruhů chladící vody, využití dochlazovacích jímek a navrácení vody zpět do systému. Razantního snížení spotřeby množství pitné vody bylo dosaženo rozsáhlou výměnou dožitých rozvodů společně s optimalizací využití teplé vody,“ vyjmenoval některá z opatření Milan Boháček, generální ředitel United Energy.

 
United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu