Úvodní stránkaTiskové zprávyCeny tepla pro rok 2017

Ceny tepla pro rok 2017

  • Tisk

Společnost Severočeská teplárenská v příštím roce neplánuje zvyšovat ceny tepelné energie domácnostem, jež jsou připojeny na sekundární rozvody. Nadále tak zachovává ceny na celorepublikové úrovni.
Mírné zvýšení ceny se dotkne pouze odběratelů s vlastní výměníkovou stanicí, kteří využívají primárního napojení na systém CZT. Většinou tedy komerčních objektů a subdodavatelů tepla.
V případě domácnosti, která využívá tepelnou energii z primárního rozvodu a subdodavatel nezvýší cenu tepla ještě jiným způsobem, dojde u průměrné domácnosti ke zvýšení o cca 196 Kč s DPH. To je zhruba o 16,30 Kč měsíčně.

Hlavním důvodem mírného nárůstu cen u těchto odběratelů jsou rozsáhlé rekonstrukce primárních rozvodů v Mostě a Litvínově, do nichž společnost ročně investuje desítky milionů korun. Tyto investice do modernizace však přispívají k bezproblémovému chodu primárních rozvodů, dochází ke generační obměně technologie a tím ke zvýšení spolehlivosti dodávek tepla.
Již v roce 2016 se rozsah rekonstrukce projevil tím, že nenastala žádná porucha na primární síti, která by se projevila odstavením tepla u větší části domácností.

 

 
United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu