Úvodní stránkaTiskové zprávySpolek Litvínov patří občanům se zajímal o projekt EVO-Komořany

Spolek Litvínov patří občanům se zajímal o projekt EVO-Komořany

  • Tisk

Setkání s několika členy spolku „Litvínov patří občanům“ uspořádala v druhé půlce ledna společnost United Energy. Cílem setkání byla prezentace projektu EVO-Komořany a rozptýlení obav členů spolku z plánované výstavby zařízení pro energetické využívání odpadu (EVO). Mezi přítomnými byl například i zastupitel města Litvínov a kandidát do Senátu Parlamentu ČR MUDr. Jiří Biolek.
Projekt spalovny komunálního odpadu představil technický ředitel teplárenské společnosti Petr Mareš. Součástí prezentace byla i prohlídka stávajícího energetického zdroje.

Hosté byli seznámeni s parametry připravovaného zařízení, se současným stavem realizace i se stavem podobných zařízení a s řešením odpadového hospodářství i jinde ve světě. Mezi dotazy byl především zájem o čištění spalin a hodnoty jejich výstupu ze zařízení, svoz komunálního odpadu a změny nakládání s ním v souvislosti s EVO. Účastníci prezentace kvitovali především argument, že spalováním odpadu bude ušetřeno uhlí, jehož těžba Litvínov bezprostředně ohrožuje, neboť Spolek „Litvínov patří občanům“ právě z tohoto důvodu aktivně vystupuje za zachování limitů těžby.

„Většina obav z výstavby zařízení spalovny komunálního odpadu v Komořanech souvisí s neznalostí problematiky. Věřím, že setkání pomohlo vyjasnit řadu otázek, které členy spolku trápily“, řekl k akci Mareš.

 
United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu