Úvodní stránkaPomáhámeSchodišťová sedačka ulehčí pohyb klientům mosteckého stacionáře

Schodišťová sedačka ulehčí pohyb klientům mosteckého stacionáře

  • Tisk

Schodišťová sedačka, která vyveze imobilní osoby podél schodů do prvního patra, začala sloužit klientům stacionáře pro neslyšící a nedoslýchavé v Mostě. Krajská organizace jejich svazu sehnala finanční prostředky na pořízení sedačky od několika dárců.  Jedním z nich je i společnost United Energy. Ta na zařízení přispěla částkou ve výši 40 tisíc korun

S nápadem, že by se sedačka na schodiště měla pořídit, přišla Jana Nová, předsedkyně základní organizace nedoslýchavých. „Členové naší organizace jsou většinou starší lidé, věkový průměr našich klientů je kolem šedesáti let, jedná se často o tělesně postižené či osoby s dýchacími potížemi. Klubovnu máme v prvním patře, sedačku jsme prostě potřebovali “, vysvětlila Nová.

Specifická pomůcka je však příliš drahá, neboť se musí vyrábět a montovat na míru přímo pro konkrétní schodiště. Bez sponzorů by si ji krajský svaz neslyšících a nedoslýchavých nemohl dovolit.
 "O daru nerozhoduje pouze jeden člověk, ale výběrová komise. Žádost svazu nás zaujala proto, že se jedná o konkrétní projekt, který slouží určitým lidem. Mně samotnému to přišlo zajímavé i technicky. Líbí se mi, že sedačka klienty vyveze podél schodiště poměrně vysoko, až do prvního patra“, okomentoval Milan Boháček, generální ředitel United Energy, proč stacionáři přispěla.

 
United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu