Úvodní stránkaTiskové zprávyTepelnou pohodu do škol čeká další inovace

Tepelnou pohodu do škol čeká další inovace

  • Tisk

Po třech letech fungování projektu „Nebojte se matematiky“ se Tepelná pohoda do škol dočká další inovace. Už od dubna letošního roku se mohou studenti těšit na nový vzdělávací program s názvem „Budoucnost v United Energy“.
Vzdělávací program pro základní školy regionu v rámci projektu Tepelná Pohoda do škol odstartovala společnost United Energy již v roce 2008. Původní program, jehož cílem bylo především seznámit děti s principem výroby elektřiny a tepla a doplnit tak výuku na školách o praktické ukázky, byl po pěti nahrazen projektem „Nebojte se matematiky“. Jeho úkolem bylo přesvědčit studenty, že matematika není jen abstraktní věda, které je třeba se bát, ale že je součástí běžného života a může být i zajímavá.

„Po třech letech fungování projektu Nebojte se matematiky, se Tepelná pohoda do škol dočká další inovace. Od dubna jsme pro studenty středních škol s technickým zaměřením a gymnázií připravili nový program Budoucnost v United Energy, jehož cílem bude nejen rozšířit výuku na školách a ukázat studentům jak vypadá reálný provoz teplárny, ale zároveň u nich vzbudit zájem o pokračování ve studiu technických oborů na VŠ, ukázat jim možnost uplatnění v teplárně a získávat v nich budoucí zaměstnance“, osvětlila nový program Miloslava Kučerová, mluvčí teplárenské společnosti.

Učitelé si zároveň odnesou CD s krátkým videofilmem o vybraných profesích v United Energy.

Projekt v nové podobě odstartuje již začátkem dubna tohoto roku.  Bližší informace budou zveřejněny v průběhu března na webu www.tepelnapohoda.cz v záložce „… do škol“.

V loňském roce navštívilo komořanskou teplárnu, v rámci projektu Tepelná Pohoda do škol, 261 studentů. Od počátku zahájení vzdělávacího programu v roce 2008 prošlo areálem společnosti United Energy více jak 2 000 dětí středních, základních i mateřských škol regionu Mostecka, Litvínovska a Chomutovska.

 
United Energy - váš zdroj  tepelné pohody
Váš zdroj tepelné pohody
 
 
 

United Energy, a.s. je součástí
Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding

Zelená linka

Zelená linka  800 099 099

Havarijní služba

Pevná linka

+420 476 447 830

Mobilní telefon +420 734 289 969

Aktuality

Odstávky 2017

Společnosti UE, a.s. a ST, a.s. oznamují svým odběratelům termíny odstávek v dodávce teplé vody v rámci letní odstávky tepelných zařízení v roce 2017 pro města:

Most

Litvínov

 

Naším partnerem v oblasti
vývoje a výzkumu je

Technická univerzita v Liberci, fakulta strojní, katedra materiálu