Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

O nás

Hlavní činností akciové společnosti United Energy (UE) je výroba, dodávka a prodej elektrické energie, tepla a stavebních certifikovaných výrobků.

Zdrojem tepelné energie je teplárna v Komořanech u Mostu s kombinovanou výrobou tepla a elektřiny o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 239 MWe. United Energy patří mezi nejvýznamnější nezávislé producenty tepla a elektrické energie na severu Čech a to od dob svého vzniku, tedy od 50. Let minulého století.  Je perspektivním zaměstnavatelem a významným partnerem regionu.

Vlastníkem UE je společnost Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) prostřednictvím dceřiné společnosti EP Energy, a.s. EPH je přední středoevropská energetická skupina, působící převážně v České republice, na Slovensku, v Německu a v Polsku. Zahrnuje více než 40 podniků z oblasti těžby uhlí, výroby tepla a elektřiny z klasických i obnovitelných zdrojů včetně distribuce těchto energií, stejně jako obchodu s elektřinou, plynem, respektive jejich dodávky koncovým zákazníkům a v neposlední řadě ze segmentu plynárenství.