Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Den otevřených dveří v komořanské teplárně přilákal na šest desítek zájemců

Den otevřených dveří v komořanské teplárně přilákal na šest desítek zájemců

22.07.2019


Po dvou letech otevřela komořanská teplárna společnosti United Energy své brány široké veřejnosti. Každý měl příležitost na vlastní oči poznat, kde a jak vzniká teplo, které využívají obyvatelé měst Mostu a Litvínova. Do provozu teplárny se vypravilo na šest desítek zájemců. Ti se sjeli nejen z Mostecka, Litvínovska a Chomutovska, ale i ze vzdálenějších měst jako například z Doks či Sokolova.

Mezi návštěvníky bylo možné potkat jak dospělé, tak i děti ve věku od 8 – 15 let.  Připomenout si staré časy přišli i pamětníci, kteří kdysi v teplárně pracovali. Mezi nimi také vůbec nejstarší účastník exkurze, jednaosmdesátiletý pan František Rédl. Ten pracoval v teplárně od roku 1953 více jak 40 let. „Jsem strašně rád, že jsem se mohl přijet a vidět místo, kde jsem strávil skoro celý svůj život. A hlavně, že jsem prohlídku vůbec zvládl“, svěřil se starý pán. Prohlídku si pochvaloval i další bývalý zaměstnance pan ing. Josef Čermák, který zde dlouhá léta pracoval až do roku 1963. „Oceňuji organizaci celé akce i průvodce, který dokázal vše perfektně vysvětlit. Zároveň děkuji, že jste vyhověli mému přání a umožnili mi ještě i prohlídku elektro provozu, kde jsem kdysi pracoval. Průvodce mi vysvětlil všechny změny, ke kterým za více než 30 let došlo. Zavzpomínali jsme na řadu kolegů a také příhod, které se mi v tomto zaměstnání přihodily“, sdělil Čermák.

Pro velké i malé exkurzanty byly připraveny materiály a upomínkové předměty. Pro děti byl v areálu zajištěn i menší doprovodný program.

Kromě zdroje si mohli návštěvníci prohlédnout i výměníkovou stanici a kolektor v Mostě. Této možnosti využilo na 20 zájemců.