Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Dlouhá topná sezóna končí. Komořanská teplárna byla po celou dobu jistotou tepelné pohody

Dlouhá topná sezóna končí. Komořanská teplárna byla po celou dobu jistotou tepelné pohody

31.05.2021


Dnes, tj. v pondělí 31. května, přerušila společnost United Energy a Severočeská teplárenská dodávky tepla pro města Most a Litvínov.

„Topnou sezónu ukončujeme již třetím rokem až k oficiálnímu termínu ukončení topné sezóny uvedeným ve vyhlášce Ministerstva průmyslu a obchodu, tedy k poslednímu květnu,“ sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti. „Uplynulá topná sezóna prověřila vysokou spolehlivost soustavy dálkového vytápění při zajištění tepelné pohody všem odběratelům Ani ve složité době koronavirové epidemie nebyla ohrožena spolehlivost dodávek a na zásobování teplem z komořanské teplárny se všichni mohli sjednoznačně spolehnout,“ pokračovala Kučerová.

V případě opětovného poklesu venkovních teplot je teplárenská společnost, na základě žádosti odběratelů, kdykoliv připravena dodávky tepla opět obnovit.

„Přerušování a opětovné obnovování dodávek v jarních měsících není ničím neobvyklým a i v minulosti reagovala teplárenská společnost na vývoj počasí a potřeby odběratelů. Například v roce 2007 se poprvé vytápění přerušilo už 13. dubna. V průběhu jara teplárna obnovila vytápění ještě dvakrát a topilo se dokonce i v červnu,“ dodala Kučerová.