Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Dobrovolníci z teplárny opět tetami a strýčky opuštěných dětí

Dobrovolníci z teplárny opět tetami a strýčky opuštěných dětí

13.08.2019


Již počtvrté udělali zaměstnanci Severočeské teplárenské a United Energy radost dětem z Kojeneckého ústavu v Mostě. Stejně jako v předchozích letech se 23 dobrovolníků v rámci projektu SETEP DAY na jedno dopoledne proměnilo v tety a strejdy, kteří vyvezli děti na výlet, konkrétně do chomutovského zooparku.

„SETEP DAY je téměř návyková záležitost, což poznáte podle toho, že se komořanské tety a strýčkové příliš nemění. Jádro dobrovolníků zůstává stejné, jen se mírně rozšiřuje. Zatímco loni se akce zúčastnilo 16 dobrovolníků, letos jich bylo již 23. Mezi nimi 4 muži, z nichž tři se zúčastnili i minulých ročníků. Je milé, že nás poznávají už i samy kmenové tety ústavu“, sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí teplárny.  „Všichni to zvládají skvěle, i když občas se to neobejde bez emocí. Když nepláčou zaměstnanci, pláčou děti a naopak“, směje se Kučerová. Výletu si letos užilo 27 dětí.

Přestože vrchní sestra Irena Jeřábková poděkovala dobrovolníkům za jejich pomoc hned při úvodním přivítání, čekal na zaměstnance po skončení akce radostný e-mail: „Moc Vám všem děkujeme za nádherný den! Zdraví Vás nadšené tety a nadmíru spokojené děti, které již padly únavou“.