Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Dobrovolníci z teplárny vyvezli opuštěné děti ke koním

Dobrovolníci z teplárny vyvezli opuštěné děti ke koním

27.09.2018


Již třetí ročník projektu firemního dobrovolnictví společnosti Severočeská teplárenská se uskutečnil v polovině září v rámci pomoci Kojeneckému ústavu v Mostě. Stejně jako v předchozích dvou letech, vyvezli dobrovolníci děti za hranice ústavu, tentokrát však mezi zvířátka do Selského dvora v Braňanech. Každý účastník se během dopoledne věnoval jednomu z dětí, kterému tak zprostředkoval nevšední zážitek, pro jiné děti tak běžný.

Pomoc teplárny spočívá v tom, že poskytuje především pracovní sílu. Letos navíc uhradila i celý program a také dopravu. SETEP DAY se zúčastnilo 16 dobrovolníků, z toho 5 mužů. Výletu si nakonec užilo 27 dětí.

S dětmi si zaměstnanci po dřívějších zkušenostech dobře rozumí. „ Některé děti jsou obdivuhodně samostatné a nebojí se, některé se ještě ostýchají, protože nejsou na naši přítomnost zvyklé.  Ale zvykají si rychle. Jsou tu děti, které jsem zaznamenala i v předchozích dvou letech, ale spousta jich tu chybí, protože již byly přijaté k adopci, což je skvělé,“ uvedla Miloslava Kučerová, tiskoví mluvčí teplárny.