Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Film Paměť teplárny zaujal zaměstnance i muzejníky

Film Paměť teplárny zaujal zaměstnance i muzejníky

15.09.2023


Osmdesát let od zahájení stavby elektrárny v Komořanech připomíná výstava nazvaná Když věk je jen číslo v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Prostřednictvím dobových obrazů, fotografií, kronik, archivních článků a nejrůznějších exponátů mapuje proměny komořanské elektrárny. Výstava ale neukazuje jen techniku. Představuje elektrárnu jako pestré a živé společenství lidí, kteří v ní pracovali  a pracují. Součástí výstavy je film Paměť teplárny – vzpomínky natočené s devíti pamětníky, bývalými zaměstnanci. Aktéři filmu se sešli na vernisáži.

Jeden z nich, pan Antonín Suk k filmu říká: „ Je to tu opravdu velmi pěkné, to za prvé a za druhé, ten film, který jste natočili, jak jsem tady viděl aspoň větší část, je nádherný, ty vzpomínky. To už se nedá vymazat z paměti. Vzpomínám rád hlavně na ty první roky, kdy do toho ještě nezasahovala tolik politika po roce 68.“

Film ovšem nenadchl jen zaměstnance, oslovil i muzejníky. „Je to kvalitní dokumentární počin. Jedná se o cenné zaznamenání dob minulých ve významném průmyslovém podniku, které mimo propagaci firmy dobře poslouží nejenom historikům, badatelům, novinářům, ale samozřejmě i všem, kteří se zajímají o historii Mostecka nebo energetiky. Mimo to ho jistě s radostí shlédne většina současných i bývalých zaměstnanců a jejich rodin. Doufejme, že si ostatní firmy vezmou z tohoto pěkného zachycení historie příklad,“  řekl k filmu Jan Setvák, regionální historik, který sám k výstavě významně přispěl.

Film Paměť teplárny si můžete prohlédnout zde.