Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Hornický skanzen se na jeden den otevřel pro zaměstnance teplárny

Hornický skanzen se na jeden den otevřel pro zaměstnance teplárny

Podkrušnohorské technické muzeum, které sídlí v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III v Kopistech u Mostu, je jedinečným hornickým skanzenem na Mostecku. Muzeum, které návštěvníkům umožňuje nahlédnout do historie dobývání a zpracování uhlí v centrální části severočeské hnědouhelné pánve, vzniklo v roce 2003. Spolupráce s komořanskou teplárnou se datuje od roku 2006, kdy teplárenská společnost poprvé muzeu přispěla na jeho provoz.

A právě Podkrušnohorské muzeum se stalo předposlední červnovou neděli místem setkání zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků, aby si užili den plný zábavy.

Vojenská bitva, „fárání“ do uměle vytvořené štoly, profesionální zásah hasičů při likvidaci „nebezpečné“ látky, skláři předvádějící vznik křehké krásy u sklářské pece či přehlídka historických vozidel. To a ještě mnoho dalšího bylo k vidění a prožití na desátém zaměstnaneckém dni United Energy. Pohodu celého odpoledne podporoval svým vystoupením Maxim Turbulenc a Elán Revival.

„ Firemní den pořádá naše společnost pro své zaměstnance pravidelně už od roku 2008. Je to jeden z příjemných benefitů, při kterém si mohou teplárníci i se svými blízkými pobavit a občerstvit. Každý zúčastněný zaměstnanec také obdrží dárek,“ vysvětlila Miloslava Kučerová, organizátorka eventu. „Letos nám počasí příliš nepřálo, nicméně i přes drobný déšť byla účast hojná a i první ohlasy účastník potvrzují, že se program dne líbil,“ dodala Kučerová

V Komořanech 24. 6. 2018