Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Investice do zdroje i horkovodu plánuje komořanská teplárna i v letošním roce

Investice do zdroje i horkovodu plánuje komořanská teplárna i v letošním roce

04.06.2019


I letos obsahuje plán údržby a investic komořanské teplárny velké množství akcí. Teplárna plánuje v roce 2019 investovat další stovky milionů korun.

V loňském roce investovaly teplárenské společnosti United Energy a Severočeská teplárenská do modernizace horkovodní soustavy a obnovy samotného zdroje více jak 270 miliónů korun. V letošním roce plánují do rekonstrukcí a modernizace zařízení vložit dalších 520 miliónů.

Téměř 450 miliónů investuje společnost United Energy do obnovy a modernizace samotného zdroje, do něhož jsou investice vynakládány především z důvodu zvýšení účinnosti výroby a snížení emisí tak, aby splňoval nejpřísnější emisní limity, stanovené Evropskou unií. „Nejvýznamnější investice budou vynaloženy na tzv. Ekologizaci zdroje, konkrétně pak například na projekt mokrého odsíření pro kotle K6 – K10, na kterém v současné době pracujeme“, sdělil Milan Boháček, generální ředitel United Energy. „ V oblasti údržby se pak zaměříme především na kotle, které potřebují důkladnou a nákladnou péči, aby byly dále schopny fungovat s vyšším zatížením popelových tras“, doplnil Boháček.

Letos rovněž pokračují rekonstrukce a údržba tepelných zařízení, respektive primárních a sekundárních rozvodů, do které společnost Severočeská teplárenská celkem investuje přibližně 80 miliónů korun.

„Severočeská teplárenská v modernizaci a investicích do údržby horkovodní soustavy pokračuje již sedmým rokem a pokračovat s investicemi do technologií a údržby zařízení chceme i v dalších letech“, řekl Petr Horák, ředitel Severočeské teplárenské.