Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Komořanská teplárna rozdávala dary. V prvním kole žádostí přidělila o více jak 300 tisíc korun více jak loni

Komořanská teplárna rozdávala dary. V prvním kole žádostí přidělila o více jak 300 tisíc korun více jak loni

26.02.2018


V polovině ledna letošního roku bylo ukončeno přijímání žádostí organizací a škol regionu o sponzorský příspěvek. K tomuto datu se sešlo 32 přihlášek, z toho 12 z oblasti sportu a volného času, 7 z oblasti vzdělávání, 4 z oblasti kultury a 5 ze zdravotnictví a sociální oblasti. Jeden projekt se týkal ochrany životního prostředí a tři projekty úspor energií.

Rozhodnutí výběrové komise, které organizaci uvolní peněžní dar na její projekt, padlo počátkem února. Z došlých žádostí vybrala komořanská teplárna dvanáct nejzajímavějších projektů, mezi které rozdělila 525 000 korun, což je o více jak 300 tisíc korun než v loňském roce.

Z finančního příspěvku se tak již nyní může radovat například Hospic v Mostě, který obdrží 100 000 korun na pořízení myčky speciálních podložních mís, BIG BAND Zdenka Tölga, jemuž teplárna věnuje 60 tisíc korun na realizaci a vydání CD swingových skladeb nebo spolek Trocha štěstí, kterému teplárna poskytne 100 tisíc korun na obnovu zázemí požárem poničené Farmičky u Kačky na Klínech, nabízející rehabilitačně terapeutické aktivity a zooterapii.

Díky daru od teplárenských společností bude moci SPŠ A VOŠ v Chomutově (37 tis. Kč) pokračovat v etapovém projektu rekonstrukce laboratoří a dílen a ZO ČSOP 39/02 (8 tis. Kč) v budování dalších čmelínů v Krušných horách. Podporu získají také regionální sportovní kluby, například Billiard hockey club Most nebo Plavecký klub Most a další organizace.

Druhé kolo přijímání žádostí o dary a sponzoring v daném roce vyhlásí společnost United Energy a Severočeská teplárenská začátkem měsíce března. Aktuální informace sledujte na www.tepelnapohoda.cz, v záložce „…regionu“.