Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Komořanská teplárna vybrala projekty, které podpoří

Komořanská teplárna vybrala projekty, které podpoří

21.02.2022


21. 02. 2022
První kolo přijímání žádostí organizací a škol regionu o sponzorský příspěvek bylo v polovině ledna uzavřeno. K tomuto datu se v United Energy sešlo 51 žádostí od 47 organizací, z toho 15 z oblasti zdravotnictví a sociální péče, 13 ze vzdělávání, po 6 z oblasti sportu a volného času, 7 ze sféry kulturní. Nově přibyly žádosti z oblasti ochrany a péče o opuštěná zvířata (2), zbylé dvě žádosti přišly z chomutovské a mostecké hospodářské komory. Nejvíce žádostí doputovalo tradičně z Mostu a Litvínova (34).

„Dvojnásobné množství došlých přihlášek než je obvyklé, svědčí o tom, že se neziskové organizace, více než kdy dříve, potýkají s nedostatkem financí a hledají možnosti, jak je získat. Stejně jako vloni, i letos žádaly nejvíce o finanční příspěvek a pomoc organizace, které se zabývají charitativní činností, osobní asistencí a péčí o sociálně slabé, nemocné, seniory či handicapované děti. Úplně poprvé si k nám našly cestu i organizace, které se věnují ochraně a péči o opuštěná zvířata. A přestože upozorňujeme na to, že podporujeme organizace především z mostecko-litvínovského, případně chomutovsko-jirkovského regionu, mezi žadateli se objevily i organizace z Loun, Krupky, Bíliny či Hory Svaté Kateřiny,“ sdělila Miloslava Kučerová, tisková mluvčí teplárenské společnosti.

Komořanská teplárna rozdělila v 1. kole mezi vybrané projekty více jak 370 tisíc korun.

Příspěvku se dočká například Krušnohorská poliklinika v Litvínově, která obdrží 100 tisíc korun na pořízení polohovatelných lůžek, ZUŠ F. Gassmanna v Mostě, která získá 26 tisíc korun na koupi pianina, Big Band Zdenka Tőlga (30 tis. Kč) nebo SPŠ a VOŠ v Chomutově (36,5 tis. Kč) a další.

Aktuální informace o podpoře regionu sledujte na www.tepelnapohoda.cz.