Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Letní odstávky 2022

Letní odstávky 2022

17.05.2022


V Mostě se letos v létě celoplošná odstávka opět nechystá, Litvínov čeká poslední etapa rekonstrukce páteřního horkovodu

Společnosti Severočeská teplárenská a United Energy oznamují svým odběratelům, že v letošním roce opět nepřipravují celoplošnou letní odstávku v dodávkách teplé vody pro město Most. Odlišná situace je ve městě Litvínov, kde je v plánu dokončení tříleté etapy obnovy hlavního tepelného napáječe. Pro obyvatele města Litvínova a Janova to znamená dvě kratší, maximálně 2 – 3 denní odstávky.

LITVÍNOV – Nejzásadnější akcí bude letos dokončení poslední etapy rekonstrukce tepelného napáječe v délce 2 600 m do města Litvínova, která začne samotným zásahem do potrubí napáječe v červnu. „ Stejně jako v předchozích letech vybudujeme provizorní propojení tak, aby byli naši zákazníci bez teplé vody po co nejkratší možnou dobu. Z toho důvodu jsme naplánovali dvě kratší odstávky, kdy bude probíhat nejprve přepojení na provizorní potrubí a poté zpět na zrekonstruovaný úsek horkovodu,“ vysvětluje Tomáš Vraj, vedoucí útvaru CZT, společnosti Severočeská teplárenská. Pro obyvatele Litvínova to tak znamená pouze dvě kratší odstávky v okamžiku, kdy bude docházet k přepojení na provizorní potrubí a poté zase zpět na potrubí nové. První odstávka v délce dvou dnů bude probíhat během 7. až 8. června, druhá potom ve stejné délce v polovině srpna, konkrétně 17. až 18. srpna. Odstávka teplé vody se dotkne všech odběratelů ve městě Litvínov a Janov. Navíc samozřejmě i výměníkových stanic napojených na horkovod před hranicí města – konkrétně VS 1 Úpravna uhlí Komořany, DTS Vrbenský, VS Jezerní vodárna, VS 15- plocha 7, VS Růžodolská výsypka, VS BUS COM Litvínov.

MOST – Práce během letních měsíců budou probíhat také v Mostě, kde bude největší investicí pátá etapa rekonstrukce městského horkovodního potrubí. Letos se odstávky teplé vody dotknou čtvrtí Pod Nemocnicí, Fibichova a Obránců míru a lokality Střed, konkrétně OC centrál a rezidence Odeon. V těchto lokalitách budou probíhat odstávky od 12. července. Někde budou pouze třídenní, ale například v lokalitě Střed potrvají až do 27. července. Kompletní rekonstrukcí projde v Mostě VS č. 10 v ulici Družstevní. Zde však Severočeská teplárenská předpokládá jen jednodenní odstávku teplé vody v pondělí 11. července.

 „Vím, že se stále opakuji, ale přesto bych znovu rád zdůraznil, že cílem odstávek není ztěžovat život našim zákazníkům, ale co nejlépe připravit tepelné zařízení na další topnou sezónu. Za způsobené nepříjemnosti i nepohodlí v důsledku těchto prací se odběratelům omlouváme,“ doplňuje Vraj.

Finální termíny všech odstávek a rozsah odběrných míst jsou zveřejněny prostřednictvím webových stránek zde.

Bližší informace budou i na telefonních číslech 476 447 830 nebo na 734 289 969.