Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Na návštěvě u průmyslováků: Dar od United Energy zlepšuje manuální zručnost žáků

Na návštěvě u průmyslováků: Dar od United Energy zlepšuje manuální zručnost žáků

20.04.2022


20.04. 2022

Vzdělaní zaměstnanci, kteří rozumí své práci, jsou pro firmu jako je teplárna United Energy klíčoví. Důležitou součástí aktivit teplárenské společnosti jsou tak vzdělávací projekty, které podchycují zájem o technické vzdělávání dětí od mateřských škol po vysokoškoláky. Významná je především spolupráce se středními technickými školami v regionu. Z nich pak nejdéle trvá partnerství se Střední průmyslovou školou a Vyšší odbornou školou v Chomutově. Právě této škole věnovala United Energy finanční dar na pokračování etapového projektu rekonstrukce laboratoří elektrického měření a kovodílen ve výši 36 500 korun.

„Na zlepšení vybavení dílen a laboratoří chomutovské průmyslovky se podílíme již od roku 2008. Celkem jsme na projekt věnovali více jak 450 tisíc korun. Zaujal nás především tím, že jde o program veskrze výukový. Finanční prostředky totiž nejdou na nákup konkrétního zařízení, ale pouze na zajištění materiálu a komponent, který zpracují a instalují sami žáci v rámci praktického vyučování. Žáci tedy k výuce používají vybavení, které si sami vyrobí či zmodernizují,“ komentovala dar Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti.

„Vize spolupráce na tomto projektu se začala rýsovat rok před první realizací, takže vlastně slavíme patnáctileté výročí tohoto konceptu. Právě v té kontinuitě a pravidelnosti vidím sílu. Cením si trvalé spolupráce,“ dodal Jan Lacina, ředitel školy.

reportáž z návštěvy můžete shlédnout zde.