Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Podpora regionu v roce 2021 o něco vyšší jak v předchozím roce

Podpora regionu v roce 2021 o něco vyšší jak v předchozím roce

07.01.2022


Komořanská teplárna věnovala v loňském roce více jak 2 700 tisíc korun na podporu veřejně prospěšných aktivit v regionu.

„Loňský rok, byl stejně jako ten předchozí, ovlivněn pandemií a řadě projektů nepřál.  Stejně tak i naší společnosti v mnoha směrech komplikovala život. Nicméně i tak přispěla komořanská teplárna městům, obcím, školám a neziskovkám částkou přes 2 700 000 korun. To je dokonce o 175 tisíc korun více jak v roce 2020,“ sdělila tisková mluvčí společnosti Miloslava Kučerová.

Nejvíce podporovanou oblastí bylo vzdělávání (44%), druhou příčku obsadila oblast sociální a zdravotní (20%) a na třetím místě se pak umístila bezpečnost a prevence kriminality (12%). „Mimořádně jsme finančně podpořili částkou ve výši 350 tisíc korun i obce Lužice a Stebno, které byly zasaženy tornádem. Formou poskytnutí kosmetických balíčků a umožnění účasti zdravotníků na koncertě Tomáše Kluse ve vinařství v Třebívlicích jsme pak poděkovali zdravotnickému personálu za jejich pracovní nasazení,“ doplnila Kučerová.

Z celkové částky připadl tradičně 1 milion na podporu partnerských měst Mostu a Litvínova v rámci dohod o spolupráci. Zbylé finanční prostředky byly rozděleny mezi neziskové organizace mosteckého regionu v rámci projektu Tepelná Pohoda a darovacích smluv v rámci spolupráce s Ústeckým krajem. Mezi nejvýznamnější položky patřilo například 111 000 Kč na pořízení cvičné kuchyně pro Střední průmyslovou školu a Střední odbornou školu gastronomie a služeb v Mostě, 220 000 Kč na nákup vakuových zvedáků pro imobilní klienty Domovů sociálních služeb v Litvínově-Janově nebo 120 000 Kč na pořízení serveru pro webové stránky, záložního zdroje a datového úložiště pro Vyšší odbornou školu ekonomickou, sociální a zdravotní, Obchodní akademii, Střední pedagogickou školu a Střední zdravotnickou školu v Mostě.