Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Protidrogový vlak zastavil i v Mostě

Protidrogový vlak zastavil i v Mostě

05.06.2019


Nejvýznamnější projekt v oblasti protidrogové prevence v České republice – Revolution Train – dorazil na mostecké nádraží.  Třistatunový a 165 metrů dlouhý kolos nabídl školákům i veřejnosti jedinečné prostředí pro interaktivní zážitkové vzdělávání. Jedinečný a smysluplný projekt se mohl v Mostě realizovat jen díky podpoře teplárenské společnosti United Energy, která tento projekt zafinancovala částkou ve výši 80 tisíc korun.

Podle výroční zprávy PČR se situace na drogové scéně rapidně zhoršila, Drogově závislých přibylo oproti předchozímu roku o tisíc uživatelů. „Prevence selhává, takže se snažíme to trochu změnit. Náš projekt má podle dostupných hodnocení a anonymizovaných anket velký vliv na mládež. Hodnotilo nás na osm set pedagogů a to v 81 procentech velmi kladně. Program žáky rozhodně zaujal, přičemž není založený na žádném zastrašování,“ uvedl autor projektu Pavel Tuma. Projekt protidrogového vlaku je cílen zejména na věkovou skupinu dětí a mládeže od 12 do 17 let. „Jsme velmi rádi, že se tady na Mostecku našel jediný, sociálně odpovědný partner, kterému není lhostejné, co se tady děje a podporuje mládež. Díky společnosti United Energy mají možnost se našeho projektu účastnit i školy tady na Mostecku. Zájem z jejich strany byl obrovský. Zastavili jsme tu na jediný den a během dvou hodin jsme ho naplnili,“ poděkoval za podporu Pavel Tůma.

United Energy každoročně podporuje řadu projektů ve městech Most i Litvínov. „Náš hlavní byznys je právě zde, na Mostecku. Celou tu dobu se snažíme vystupovat jako celospolečensky zodpovědná firma a věříme, že když tu lidé budou spokojeně žít, a to ve smyslu nízké kriminality, dobrého zdravotnictví a dobrého školství, což jsou oblasti, které se snažíme podporovat nejvíce, tak i my se dál budeme rozvíjet,“ podotkl generální ředitel United Energy Milan Boháček, který vlak také navštívil.

„Domnívám se, že tyto druhy projektů mají svůj smysl. Zvláště tady na Mostecku, kde se s problematikou drog setkáváme poměrně často. Proto nás poměrně překvapilo, že jsme v Mostě jediným partnerem projektu“, dodal Boháček. „ Po této informaci jsme se rozhodli původní příspěvek ve výši 50 tisíc korun, navýšit o dalších 30 tisíc Kč“.