Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Schodišťová sedačka ulehčí pohyb klientům mosteckého stacionáře

Schodišťová sedačka ulehčí pohyb klientům mosteckého stacionáře

Schodišťová sedačka, která vyveze imobilní osoby podél schodů do prvního patra, začala sloužit klientům stacionáře pro neslyšící a nedoslýchavé v Mostě. Krajská organizace jejich svazu sehnala finanční prostředky na pořízení sedačky od několika dárců.  Jedním z nich je i společnost United Energy. Ta na zařízení přispěla částkou ve výši 40 tisíc korun


S nápadem, že by se sedačka na schodiště měla pořídit, přišla Jana Nová, předsedkyně základní organizace nedoslýchavých. „Členové naší organizace jsou většinou starší lidé, věkový průměr našich klientů je kolem šedesáti let, jedná se často o tělesně postižené či osoby s dýchacími potížemi. Klubovnu máme v prvním patře, sedačku jsme prostě potřebovali “, vysvětlila Nová.


Specifická pomůcka je však příliš drahá, neboť se musí vyrábět a montovat na míru přímo pro konkrétní schodiště. Bez sponzorů by si ji krajský svaz neslyšících a nedoslýchavých nemohl dovolit.

„ O daru nerozhoduje pouze jeden člověk, ale výběrová komise. Žádost svazu nás zaujala proto, že se jedná o konkrétní projekt, který slouží určitým lidem. Mně samotnému to přišlo zajímavé i technicky. Líbí se mi, že sedačka klienty vyveze podél schodiště poměrně vysoko, až do prvního patra“, okomentoval Milan Boháček, generální ředitel United Energy, proč stacionáři přispěla.