Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Spolek Litvínov patří občanům se zajímal o projekt EVO-Komořany

Spolek Litvínov patří občanům se zajímal o projekt EVO-Komořany

26.01.2017


Setkání s několika členy spolku „Litvínov patří občanům“ uspořádala v druhé půlce ledna společnost United Energy. Cílem setkání byla prezentace projektu EVO-Komořany a rozptýlení obav členů spolku z plánované výstavby zařízení pro energetické využívání odpadu (EVO). Mezi přítomnými byl například i zastupitel města Litvínov a kandidát do Senátu Parlamentu ČR MUDr. Jiří Biolek.
Projekt spalovny komunálního odpadu představil technický ředitel teplárenské společnosti Petr Mareš. Součástí prezentace byla i prohlídka stávajícího energetického zdroje.

Hosté byli seznámeni s parametry připravovaného zařízení, se současným stavem realizace i se stavem podobných zařízení a s řešením odpadového hospodářství i jinde ve světě. Mezi dotazy byl především zájem o čištění spalin a hodnoty jejich výstupu ze zařízení, svoz komunálního odpadu a změny nakládání s ním v souvislosti s EVO. Účastníci prezentace kvitovali především argument, že spalováním odpadu bude ušetřeno uhlí, jehož těžba Litvínov bezprostředně ohrožuje, neboť Spolek „Litvínov patří občanům“ právě z tohoto důvodu aktivně vystupuje za zachování limitů těžby.

„Většina obav z výstavby zařízení spalovny komunálního odpadu v Komořanech souvisí s neznalostí problematiky. Věřím, že setkání pomohlo vyjasnit řadu otázek, které členy spolku trápily“, řekl k akci Mareš.