Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Teplárenské společnosti poděkovaly zdravotníkům za jejich pracovní nasazení

Teplárenské společnosti poděkovaly zdravotníkům za jejich pracovní nasazení

10.12.2021


Stejně jako před rokem leží pandemie koronaviru především na zdravotnickém personálu. Zdravotníci v první linii opět čelí extrémnímu tlaku a práci v náročnějších podmínkách, než na jaké jsou zvyklí v běžném režimu. Ale zatímco je v předešlé vlně pandemie veřejnost chválila a oceňovala, nyní bere jejich úsilí a zápřah jako samozřejmost a vůči zdravotníkům stupňuje i svou agresivitu. I přesto s obrovským nasazením pečují o své pacienty. A právě proto se komořanská teplárna rozhodla poděkovat zdravotníkům mostecké nemocnice ve formě balíčků s kosmetickými produkty.

„Spojili jsme se s vedením nemocnice v Mostě, abychom se dohodli na nejvhodnější formě poděkování zdravotnickému personálu, za jejich úsilí, péči i trpělivost, kterou mají s leckdy nespokojenými a podrážděnými pacienty i jejich stejně naladěnými blízkými. Vyšli jsme vstříc jejich požadavkům a předali balíčky s kosmetikou na vybraná covidová oddělení,“ řekl k daru Milan Boháček, ředitel společnosti United Energy.

V pátek 10. prosince předal spolu se specialistkou marketingu Radkou Bišickou ze Severočeské teplárenské, dar v hodnotě bezmála 40 tisíc korun hlavní sestře nemocnice Šárce Gregušové, která jménem zdravotníků za projevenou podporu poděkovala s tím, že jim vánoční dárek určitě udělá radost. „Ocenila jsem možnost, že jsme si mohli vybrat, protože co se týká občerstvení, sladkostí, oříšků, nápojů nebo i dortů, ty nám zasílají drobnější podnikatelé, soukromníci nebo malé firmy. Potraviny tedy máme a jsme za ně samozřejmě rádi. Ze zkušenosti ale vím, že kolegové ocení i tělovou kosmetiku, zvlášť po celodenní práci v overalech a rukavicích. Vánoční balíček je určitě potěší,“ okomentovala dar Gregušová.

Mostecká nemocnice disponuje čtyřmi standardními covidovými odděleními s kapacitou cca 70 lůžek. Obsazených je momentálně něco přes padesát. Obsazená jsou také všechna lůžka covid ARO (5 pacientů) a covid JIP chirurgie (4 pacienti). Dle slov hlavní sestry se v současné době mírně snižuje obsazenost na standardech, ale navyšuje se na JIP.