Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Teplárna a město Most plánují setkání s veřejností na téma Drahé energie

Teplárna a město Most plánují setkání s veřejností  na téma Drahé energie

26.01.2023


25. 1. 2023
Setkání s veřejností na téma „Drahé energie“ připravuje  město Most ve spolupráci s komořanskou teplárnou. Setkání se uskuteční v Městské knihovně v Mostě v úterý 31. ledna  od 17 hodin.
Veřejnost bude mít možnost diskutovat se zástupci energetických společností, kteří vysvětlí vše, co souvisí s teplem, elektřinou a plynem a co občany v současné době nejvíce trápí a zatěžuje jejich peněženky. Pořadatel akce, město Most, tak reaguje na aktuální situaci na trhu s energiemi a zve občany, aby přišli diskutovat s odborníky a získali přehled nejen o energiích, ale i pomoci v oblasti sociální sféry.

Účast již přislíbil  senátor za Mostecko Jan Paparega,  vedoucí odboru sociálních věcí Magistrátu města Mostu Taťána Drahošová  a vedoucí oddělení sociální práce mosteckého magistrátu Martina Kynclová. „O dodávkách tepla v Mostě a Litvínově, zvýšení cen a dopadu windfall tax pohovoří ředitel Severočeské teplárenské Petr Horák. Veřejnost se například dozví  o situaci v dodávkách elektřiny a plynu, co nyní aktuálně platí, jaké jsou možnosti snížit náklady na elektřinu a plyn, zda je výhodné měnit dodavatele, co znamená spot, zastropování cen a podobně,“ říká mluvčí teplárenské společnosti Miloslava Kučerová.

Účastníci debaty budou připraveni veřejnosti poradit také v oblasti dávek statní sociální podpory. Konkrétně jak žádat o pomoc, co je možné udělat, když se člověk dostane  do potíží ve smyslu růstu cen energií a zvyšujících se nákladů na bydlení.  Se společností Techem bude možné  diskutovat na téma aktuálního stavu v rozúčtování nákladů a  povinnosti informovat odběratele o spotřebě energií.
Vstupné je zdarma!