Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Teplárna opět nadělovala. Finanční příspěvek získalo 13 organizací

Teplárna opět nadělovala. Finanční příspěvek získalo 13 organizací

28.02.2020


První kolo přijímání žádostí organizací a škol regionu o sponzorský příspěvek bylo v polovině ledna uzavřeno. K tomuto datu se sešlo 24 žádostí od 22 organizací, z toho po šesti z oblasti sportu, volného času a vzdělávání, 3 z oblasti zdravotnictví a sociální sféry, 2 z kultury. Jeden projekt se týkal úspory energií. Nejvíce projektů přišlo z města Mostu.

„Letos to je poprvé, co všechny žádosti, které do naší společnosti dorazily, splnily všechny podmínky pro zařazení do výběrové komise. Z těchto přihlášek pak komise vybrala 13 projektů, mezi které rozdělila více jak 397 tisíc korun. To je více jak o 104 tisíc korun, než bylo přiděleno v prvním kole vloni“, sdělila tisková mluvčí teplárny Miloslava Kučerová.

Finanční dar od společností United Energy a Severočeská teplárenská tak obdrží například Krajská rada seniorů Ústeckého kraje ve výši 35 tisíc korun na organizaci červencových sportovních her pro seniory s mezinárodní účastí, ZŠ Hamr-Litvínov ve výši 50 tisíc korun na rekonstrukci a vybavení cvičné kuchyně pro žáky školy či litvínovská MŠ Kaštánek v Bezručově ulici (32 250 Kč) na pořízení keramické pece. Spokojená může být rovněž obecně prospěšná společnost ENERGIE Meziboří, které teplárna věnuje 33 000 korun na zřízení IT koutku pro uživatele Chráněného bydlení a dvě chomutovské střední školy – VOŠ a SPŠ Chomutov a SOŠES, OA, SZŠ Chomutov- které získají na své projekty dohromady 50 tisíc korun. Podpořen bude i 2. ročník akce Veřejné kulturní iniciativy Most, tzv. rodinný festival Recykult (30 tis. Kč), který bude letos věnován lesu a další neziskové organizace a sportovní kluby.

Aktuální informace o podpoře regionu sledujte na www.tepelnapohoda.cz