Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

United Energy a Litvínov pokračují ve vzájemné podpoře. podepsaly dodatek pro letošní rok

United Energy a Litvínov pokračují ve vzájemné podpoře. podepsaly dodatek pro letošní rok

25.04.2023


Generální ředitel společnosti United Energy Milan Boháček a starostka Litvínova Kamila Bláhová se v polovině dubna shodli na podpoře projektů města a podepsali v pořadí již 18. dodatek k Dohodě o vzájemné spolupráci.

„Vzhledem k faktu, že se zájmy naší společnosti shodují se zájmy a záměry města, shodli se zástupci obou stran na letošním dodatku velmi rychle. Ostatně se příliš neliší od toho loňského. Opět bude podporováno především školství a bezpečnost. Letos k těmto oblastem přibyla ještě kultura, konkrétně podpora Valdštejnských slavností ve výši 100 tisíc korun. Na prevenci kriminality jde 150 tisíc korun, 250 tisíc korun je investováno do vzdělávání a vybavení škol,“ komentovala obsah dodatku Miloslava Kučerová, tisková mluvčí United Energy.

Městská policie v Litvínově využije prostředky na nákup nových služebních zbraní a cvičného střeliva. Částku 100 tisíc obdrží Schola Humanitas na podporu provozu Centra bakalářských studií, stejnou částku získá ZŠ Litvínov – Hamr, Mládežnická na pořízení herních prvků pro nově vznikající mateřskou školu a 50 tisíc korun MÚ Litvínov na organizaci Letní školy - vzdělávacího programu pedagogů a podporu Technického klubu.