Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

United Energy a podpora regionu v roce 2019

United Energy a podpora regionu v roce 2019

Společnost United Energy a Severočeská teplárenská věnovaly v loňském roce více jak 3 000 000 korun na podporu veřejně prospěšných aktivit v regionu. Městům, obcím a neziskovým organizacím tak firma přispěla finanční částkou na stejné úrovni jako v roce předchozím. Nejvíce podporováno bylo vloni vzdělávání (30%) dále pak zdravotní a sociální oblast (21%), kterou následovaly úspory energií společně s oblastí kultury a volného času (14%).  Teplárna nezapomněla ani na podporu prevence kriminality (6%).

Z celkové částky na podporu aktivit regionu připadla částka ve výši 1 milion korun na podporu projektů partnerských měst Mostu a Litvínova v rámci dohod o spolupráci. Každé město obdrželo na své projekty 500 000 Kč.

Mezi nejvýznamnější položky dohody s městem Most patřilo 170 tisíc korun na pořízení zvedáku s váhou pro imobilní uživatele Domova pro seniory v ul. A. Dovářka  či 80 tisíc korun na zakoupení nových židlí na Komorní scénu mosteckého divadla.
Finanční příspěvky v rámci dohody s Litvínovem putovaly například do objektu MŠ Ladova 1676, na zahradní úpravy školní zahrady a její vybavení herními prvky (200 tis. Kč), na podporu celoročních společenských a kulturních aktivit jako například Valdštejnské slavnosti nebo Krušnohorské vánoce (200 tis. Kč) či Městské polici na vybavení nízkoprahového centra Jaklík a rekonstrukci kamerového systému v celkové výši sto tisíc korun.

Zbylé finanční prostředky ve výši více jak 2 000 000 korun byly rozděleny mezi neziskové organizace mosteckého regionu. Například Domov sociálních služeb v Litvínově investoval do pořízení myčky podložních mís, vaků a zvedáků pro imobilní klienty (263 tis. Kč). Střední škola technická v Mostě kompletně vybavila školní jídelnu (430 tis. Kč) a VOŠ, OA, SZŠ v Mostě vyměnila za věnované prostředky (196 tis. Kč) osvětlení v budově školy. Komořanská teplárna dále podpořila například významný projet protidrogové prevence pro děti a mládež  Revolution Train částkou osmdesát tisíc korun a přispěla na publikaci Skřítci a démoni Krušných hor Oblastnímu muzeu a galerii v Mostě (77 tis. Kč).

V rámci křtu firemního kalendáře uspořádala teplárenská společnost charitativní akci, jejíž výtěžek ve výši 71 500 tisíc korun byl věnován Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové na projekt RESTART zaměřený na děti z dětských domovů.

I v loňském roce pokračovala komořanská teplárna se zapojováním svých zaměstnanců do veřejně prospěšných aktivit a to prostřednictvím firemního dobrovolnictví s názvem Energický den. Zaměstnanci již počtvrté pomohli zvelebit zahradu Dětskému domovu ve Vysoké Peci. V rámci akce SETEP DAY pak vyvezli děti z Kojeneckého ústavu v Mostě do Zooparku v Chomutově.