Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

United Energy se zapojila do dražby polštářků. Pomohla tak dětem z onkologického oddělení

United Energy se zapojila do dražby polštářků. Pomohla tak dětem z onkologického oddělení

06.10.2019


Kancelář litvínovské starostky opět po dvou letech v rámci Svatomichaelské slavnosti připravila charitativní akci, jež měla za účel pomoci dětem z dětské onkologie v pražském Motole. Předcházela ji výzva směrem k veřejnosti k ušití veselých polštářků, z nichž část putovala přímo k nemocným dětem a část byla určena k prodeji s tím, že výtěžek bude věnován spolku DONOR, který při FN Motol působí.

Z celkem 74 krásných polštářků jich v sále zámku Valdštejnů bylo k dražbě připraveno 45. Dražbu uvedla organizátorka Dáša Wohanková slovy: „Litvínovská Svatomichaelská slavnost má tradičně světský i duchovní charakter. A proto si právě dnes připomínáme, že je potřeba pomáhat.“ Ještě před dražbou požehnal polštářky litvínovský farář Grzegorz Czerny, aby dětem přinášely po celou dobu léčby radost a pomáhaly jim při uzdravení.

Dražby se letos zúčastnilo 16 dražitelů, mezi nimi i United Energy. Ti vydražili polštářky za celkem 33 500 korun, které budou použity na aktivity dětských pacientů, kteří by jinak neměli šanci se zúčastnit například tanečních, dětských táborů, rekondičních pobytů.

„Naše společnost vydražila polštářky dva. Oba budou pro dobrou věci využity podruhé, neboť se stanou součástí tomboly plesu s charitativním nádechem, který se bude konat v listopadu v litvínovské Citadele,“ vyjádřila svou radost Miloslava Kučerová, tisková mluvčí United Energy.