Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

V Mostě a Litvínově se přestává topit

V Mostě a Litvínově se přestává topit

16.05.2017


Včera, tj. v pondělí 15. května přerušila společnost United Energy a Severočeská teplárenská dodávky tepla do města Litvínova. K přerušení vytápění ve všech lokalitách Mostu pak dojde dnes, tj. 16. května. Stalo se tak po dohodě s hlavními odběrateli, z důvodu výrazného zvýšení venkovních teplot a předpovědi počasí na následující dny.

Podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu končí topná sezóna sice až 31. května, umožňuje však přerušování či omezování vytápění, pokud průměrná venkovní teplota vystoupí po dva po sobě následující dny nad 13 stupňů a nelze očekávat její pokles. 
V případě opětovného poklesu venkovních teplot je teplárenská společnost připravena dodávky opět obnovit. Přerušování a opětovné obnovování dodávek v jarních měsících není ničím neobvyklým a i v minulosti reagovala teplárenská společnost na vývoj počasí a potřeby odběratelů.

Topná sezóna v loňském roce byla v obou městech ukončena 23. května. V Litvínově tedy o 9 dní a v Mostě pak o 8 dní později než v roce letošním.