Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

V Mostě a Litvínově se přestává topit

V Mostě a Litvínově se přestává topit

09.05.2018


Zítra, tj. ve čtvrtek 10. května přeruší společnost United Energy a Severočeská teplárenská dodávky tepla do města Litvínova. K přerušení vytápění v Mostě pak dojde v ranních hodinách následujícího dne, tedy v pátek 11. května. Stane se tak po dohodě s hlavními odběrateli, z důvodu dlouhodobě příznivé předpovědi počasí na následující dny.

Podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu končí topná sezóna sice až 31. května, avšak umožňuje přerušování či omezování vytápění. V případě opětovného poklesu venkovních teplot je teplárenská společnost připravena dodávky opět obnovit.

„Přerušování a opětovné obnovování dodávek v jarních měsících není ničím neobvyklým a i v minulosti reagovala teplárenská společnost na vývoj počasí a potřeby odběratelů. Například v roce 2007 se poprvé vytápění přerušilo už 13. dubna. V průběhu jara teplárna obnovila vytápění ještě dvakrát a topilo se dokonce i v červnu,“ sdělil Petr Horák, ředitel společnosti Severočeská teplárenská.

Topná sezóna v loňském roce byla v Litvínově ukončena 15. května, v Mostě pak 16. května. V obou městech tedy o 5 dní později než v roce letošním.