Skupina Teplárna Komořany

Zelená linka
800 099 099

Vyhledat

« zpět

Veřejnost debatovala s odborníky. Hlavní téma: Drahé energie

Veřejnost debatovala s odborníky. Hlavní téma: Drahé energie

02.02.2023


2.2. 2023
Na konci ledna proběhlo již druhé setkání veřejnosti se společností Severočeská teplárenská. Tentokrát se uskutečnilo v mostecké knihovně a hlavním tématem byly Drahé energie.

Veřejnost měla skvělou příležitost debatovat nejen s teplárenskou společností, ale i se zástupci města a společnosti EP ENERGY TRADING. Akce se zúčastnil i současný senátor za Mostecko Jan Paparega, který celý program zahájil. Ve svém projevu projevil uspokojení nad tím, že mají města Most a Litvínov za zády silného partnera, díky kterému nemusí čelit několikanásobnému zvýšení cen tepla, jako tomu je například v Břeclavi.

Poté vystoupil Petr Horák, ředitel Severočeské: „Jsem velice rád, že bylo město velmi vstřícné k uspořádání této akce. Současná situace, ve které se lidé ocitají, tu ještě nebyla. Proto jsme zde, abychom jim poradili tipy, rady, jak by mohli co nejvíce snížit náklady za energie.“ Vysvětlil, jak funguje topný systém, jak správně nastavovat regulační ventil na radiátoru, jak správně větrat, jak úsporně nakládat s teplem a vodou a jak nejúčiněji  s enerií a teplem šetřit. Mluvil také o výhodách a nevýhodách alternativních zdrojů, o úsporném tarifu a aktuálních cenách energií na trhu.

Zástupci mosteckého magistrátu přišli poradit jak žádat o pomoc a nabídli možnost poradenství. Návštěvníci se také dozvěděli novinky v rozúčtovávání nákladů na energie.

Na závěr Petr Horák zodpověděl dotazy, týkající se srovnání cen tepla v Mostě a Litvínově s ostatními městy.


.